Styl życia

Jak wygląda życie singla

Coraz więcej ludzi na całym świecie wybiera życie singla. Nie zawsze jednak jest to wybór podyktowany własnymi preferencjami, a często raczej trudnościami w znajdowaniu satysfakcji z bycia z kimś w codziennym związku. Taka sytuacja powoduje często duże trudności w codziennym życiu, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym wieku.

Eksperci od demografii donoszą, że w Polsce żyje już ponad 5 milionów singli. Pod tym pojęciem kryją się dorosłe osoby samotne w wieku produkcyjnym. Za singli uważa się więc dzisiaj zarówno panny i kawalerów, jak i rozwodników czy młodych wdowców. Generalnie jednak należy zauważyć, że populację singli należy podzielić na dwie grupy, czyli samotnych z wyboru, i tych, którym tak się ułożyło życie, że nie udało im się znaleźć odpowiedniego partnera.

Życie singla to czasem świadomy wybór

Skupmy się, więc na tym osobach, które są same z wyboru. Trzeba od razu zaznaczyć, że zwykle jest to stan przejściowy. Często jakaś osoba zakończyła nieudany związek i pragnie sobie odpocząć od bycia w parze. Młodzi i samotni z wyboru to często osoby będące w bardzo komfortowej sytuacji życiowej. Mają swoje mieszkanie, interesującą i dobrze płatną pracę, a także całkiem duże grono znajomych. Takie osoby po prostu korzystają z życia. Chodzą na szkolenia, wyjeżdżają turystycznie, chodzą do klubów, restauracji, uprawiają sport, czy regularnie korzystają z odnowy biologicznej. Ich życiem kieruje niezależność, a przede wszystkim chcą miło i ciekawie spędzać czas wolny i nie myśleć o takich zobowiązaniach jak posiadanie rodziny.

Praktyka pokazuje jednak, że bycie singlem jest przyjemne tylko do pewnego czasu. Gdy w otoczeniu są inni single, wszystko jest w porządku. Gdy jednak singiel staje się ostatnim z tych niesparowanych, robi się nieciekawie, bo przestaje mieć się z kim spotykać, dawni znajomi prowadzą już inny tryb życia, brakuje zrozumienia i tematów do rozmów. Wtedy taki singiel zwykle zaczyna szukać partnera dla siebie.

Trudności z nawiązaniem nowych znajomości

Istnieje także całkiem spora grupa ludzi, którzy nie potrafią skutecznie odnajdywać się w swoim otoczeniu. Mają trudności z nawiązywaniem kontaktów, a czasem prześladuje ich trauma z przeszłości. W takich przypadkach warto udać się do specjalisty o pomoc i zacząć nad sobą intensywną pracę. Kluczem do sukcesu może się tutaj okazać świadome i systematyczne otwieranie na otoczenie.

Długotrwałe życie singla z brakiem odpowiedzialności za drugiego człowieka często upośledza podstawowe odruchy społeczne. Problemem może być w takich przypadkach brak świadomości i umiejętności spostrzeżenia takiej sytuacji. Warto wówczas skorzystać z pomocy, przede wszystkim w zakresie identyfikacji problemu.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button