Zdrowie

Detoks na odchudzanie – Jaki ma wpływ

Nadwaga i otyłość to w dzisiejszych czasach niezwykle powszechny i poważny problem, nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Wiele osób stara się bezskutecznie zrzucać zbędne kilogramy, często poszukując przyczyn braku widocznych efektów. Coraz więcej specjalistów zwraca uwagę na inne przyczyny takiego stanu rzeczy. Między innymi dlatego warto stosować detoks na odchudzanie.

Odtruwanie organizmu powinno trwać kilka tygodni, by wspomóc proces spalania tkanki tłuszczowej. Detoksykacja usuwa substancje szkodliwe z naszego organizmu, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, redukuje cellulit, a także zmniejsza obrzęki.

Oczyszczanie organizmu z toksyn a spadek wagi

Zatrucie organizmu bardzo często może stanowić przyczynę nieefektywnego odchudzania, a do tego wpływa negatywnie na wiele innych czynników. Znajdujące się w organizmie substancje toksyczne utrudniają prawidłowe funkcjonowanie wielu układów, w efekcie czego pojawiają się obrzęki, cellulit, problemy trawienne, ale także ciągłe zmęczenie, osłabienie czy brak energii.

Odchudzanie przyniesie znaczne lepsze rezultaty, jeżeli oczyścimy nasz organizm z toksyn. Po detoksykacji znika problem obrzęków, bowiem woda nie zatrzymuje się w organizmie. Układ pokarmowy lepiej pracuje, dzięki czemu nie występują wzdęcia czy zaparcia. Poprawia się także ogólny stan zdrowia, następuje wzrost odporności oraz energii. Oczyszczanie organizmu z toksyn zmniejsza również apetyt na słodycze, fast-foody czy niezdrowe przekąski.

W jaki sposób stosować detoks na odchudzanie?

Jeżeli chcemy na stałe oczyścić organizm musimy całkowicie wyeliminować ze swojego jadłospisu niezdrowe produkty, takie jak alkohol, słodycze, fast-foody, słone przekąski oraz żywność wysoko przetworzoną. Natomiast, należy do swojej codziennej diety włączyć produkty detoksykujące, takie jak: cytryna, żurawina, kapusta kiszona, buraki, kasza jaglana, siemię lniane, zielona herbata, napar z bratka, pokrzywy, czystka czy mniszka lekarskiego. Dobrze sprawdza się także stosowanie ostropestu, który wzmacnia podstawowe funkcje wątroby.

Ponadto, należy pamiętać o przyjmowaniu co najmniej 2 litrów płynów dziennie, najlepiej w postaci niegazowanej wody mineralnej. Warto także zwiększyć ilość błonnika w diecie. Poleca się również przyjmowanie probiotyków, czyli pożytecznych dla naszego zdrowia kultur bakterii.

Detoksykacja organizmu może trwać 1 dzień, 3 dni bądź od 2 do 6 tygodni.

Dzięki jednodniowej detoksykacji możemy na chwilę pozbyć się obrzęków, jednak jest ona mało skuteczna, jeżeli chodzi o odchudzanie. Jednodniowy detoks polega na jedzeniu przez jeden dzień w tygodniu tylko owoców i warzyw oraz piciu sporej ilości wody. Pierwsze efekty detoksu powinny pojawić się po upływie około 3 miesięcy regularnego stosowania.

Dieta trzydniowa przede wszystkim zmniejsza zaparcia, co ma istotny wpływ dla ogólnej kondycji organizmu. Przez 3 dni spożywamy tylko owoce i warzywa, a należy ją powtarzać raz w miesiącu.

Z kolei dieta oczyszczająca, zazwyczaj trwająca od 2 do 6 tygodni, to specjalny sposób żywienia, który musi być dostosowany do indywidualnego stanu zdrowia danej osoby. Układa ją lekarz bądź profesjonalny dietetyk. Najczęściej taki detoks na odchudzanie polega na jedzeniu warzyw i owoców, piciu wody i soków oraz unikaniu produktów niezdrowych.

Warto zaznaczyć, iż w trakcie trwania diety detoksykującej może pojawić się tzw. kryzys ozdrowieńczy. Wówczas organizm zaczyna się oczyszczać, co stanowi przyczynę złego samopoczucia utrzymującego się przez kilka dni. Kryzys należy przetrwać, nie przerywając procesu odtruwania organizmu.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button