Uroda

Dlaczego olejek arganowy jest aż tak wartościowy

Olejek arganowy to w ostatnim czasie prawdziwy hit wśród wszystkich składników kosmetycznych. Występuje praktycznie we wszystkich typach produktów do włosów, skóry i paznokci.

Od pewnego czasu, prawdziwy rozkwit zarówno w naszym kraju, ja i w całej Europie, przeżywa kosmetyka naturalna. Dopiero teraz, to co znane było w wielu krajach np. olejek arganowy, przede wszystkim dalekiego wschodu od setek lat, zaczyna trafiać również do nas. Skąd tak nagłe zainteresowanie kosmetykami naturalnymi?

Cudowny olejek arganowy w pielęgnacji urody

Tego nie wiadomo, z pewnością jednak na ich korzyść przemawia wysoka skuteczność oraz popularność wśród wielkich tego świata. Koniec końców, kupno olejków palmowych, ziołowych, czy też arganowych nie stanowi już żadnego problemu, również w naszym kraju. Co jednak wpływa, na to że olejek tego rodzaju jest tak popularny? W przypadku każdego zastosowania, liczą się nieco odmienne wartości, jakie zawiera olejek. Warto więc omówić je, biorąc pod uwagę każdy z nich.

Olejki mają bardzo dużą moc odżywczą, dlatego też mają doskonały wpływ na skórę, włosy oraz paznokcie. Pośród wielu składników, znajdziemy więc witaminę E, przeciwutleniacze oraz fitosterole, które mają bardzo dobry wpływ na stan naszej skóry, poprawiając jej kondycję, nawilżając, a także odżywiając ją. Co ciekawe, dzięki witaminie E, olej arganowy wspomaga również procesy gojenia się skóry oraz jej regeneracji po różnego rodzaju uszkodzeniach. Szczególnie polecane jest stosowanie arganowego olejku, na blizny po oparzeniach. Wystarczy tylko spojrzeć, że większość maści, przyspieszających gojenie ran, bogatych jest w bardzo podobne składniki.

Pielęgnacja włosów

Prawdziwym hitem w dziedzinie zastosowania olejku arganowego, jest pielęgnacja włosów. Niema żadnych wątpliwości, iż to właśnie właściwość nawilżająca oraz odżywiająca również włosy, sprawiała że olejek tego typu cieszy się tak ogromną popularnością na całym świecie. Prawdziwy bum na stosowanie olejków do pielęgnacji włosów przeżywam, dzięki wielkiej fascynacji, jaką kobiety z Europy czy też Ameryki podzielają dla błyszczących włosów kobiet z dalekiego wschodu. Kiedy świat obiegła informacja na temat sekretu ich piękna, olejek arganowy zaczął bić prawdziwe rekordy popularności wśród wszystkich kobiet.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button