Pieniądze

Jak zarobić na papierach wartościowych

Wiele osób zastanawia się jak zarobić na papierach wartościowych i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź brzmi tak, ale nie jest to łatwe. Przede wszystkim nie ma co liczyć na szczęście, a o wiele lepszą strategią jest stały rozwój i analizowanie rynku. Doświadczeni gracze mają znacznie większe szanse sukcesu i w razie nie powodzenia potrafią zminimalizować straty.

Systematyczność i upór w dążeniu do celu – tych cech nie może zabraknąć osobom, które chcą zgłębić tajniki wiedzy dotyczącej inwestowania na giełdzie papierów wartościowych. Jeśli w podejmowaniu decyzji decydujące zdanie ma chłodna kalkulacja, a nie emocje, to znak, że można być dobrym graczem na tym rynku. Zatem jak zarobić na papierach wartościowych? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka elementów.

Jak zarobić na papierach wartościowych

Giełda papierów wartościowych kusi tym bardziej, im częściej słyszy się o zyskach, jakie przynoszą inwestycje w akcje. Warto jednak wcześniej zaopatrzyć się w wiedzę niezbędną przy inwestowaniu w papiery wartościowe, o ile nastawiamy się na zysk. Cykl koniunkturalny, hossa, bessa, zasady kupna i sprzedaży akcji to tylko część zagadnień, które nie mogą mieć przed nami tajemnic. Łatwo je poznać sięgając po jakikolwiek z podręczników adresowanych do osób, które na giełdzie stawiają swoje pierwsze kroki.

Pierwsze kroki

Miejscem, w którym można sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę, jest giełda wirtualna. To rozsądne rozwiązanie, które dobrze jest potraktować jako trening przed wejściem na prawdziwy parkiet giełdowy. W wirtualnym świecie maklerów, spółek, akcji i inwestycji można poruszać się bezpiecznie, bez narażania się na koszty i straty finansowe, bo inwestuje się wirtualne pieniądze. To dobra praktyka, która pozwoli zdobyć doświadczenie bez ponoszenia ryzyka, o którym trzeba pamiętać wchodząc do gry na prawdziwą giełdę papierów wartościowych.

Odwiedzaj serwisy

Kolejny krok powinny poprzedzić działania zmierzające do poznania spółek giełdowych. Każdy z początkujących inwestorów musi poświęcić swój czas na zorientowanie się w tym, jakie wiadomości w jaki sposób wpływają na przebieg notowań. To wiedza łatwa do zdobycia, jeśli na bieżąco śledzi się napływające z giełdy i rynków finansowych informacje. Służą do tego liczne serwisy, w których wiadomości zaopatrzone są w komentarz analityków giełdowych, czasem udzielany na bieżąco, w czasie rzeczywistym. Przy okazji można zapoznać się z wyjaśnieniami, dlaczego giełda reaguje w danym momencie spadkiem lub wzrostem poszczególnych akcji i prognozami, jakie analitycy robią na podstawie analiz technicznych.

Rachunek inwestycyjny

Do tego, by rozpocząć handel akcjami potrzebny jest rachunek maklerski lub rachunek brokerski. Tu zapisywane są wszystkie informacje o kupionych akcjach i transakcjach, jakie zostały przez nas zawarte. Taki rachunek umożliwia samodzielne ruchy na giełdzie. Sprzedaż i kupno akcji możliwe są bez pośredników. Wystarczy przelać na niego określoną kwotę, określić spółkę, ilość akcji do kupienia, ich dopuszczalną cenę i utworzyć odpowiednie zlecenie. Decydując się na wybór takiego rachunku warto wziąć pod uwagę prowizję, jaka trzeba będzie zapłacić od każdego zlecenia kupna i sprzedaży akcji. Nie bez znaczenia powinien być również koszt rocznej opłaty za jego prowadzenie.

Warto zwrócić uwagę również na to, czy rachunek umożliwi nam dostęp do platform, w których śledzenie giełdy i dokonywanie transakcji możliwe są w czasie rzeczywistym oraz informacji z analizami i opiniami, którymi dzielą się eksperci. Kolejna rzecz, na którą dobrze jest zwrócić uwagę, to koszt, z jakim trzeba będzie liczyć się w momencie, gdy zechcemy przelać pieniądze z rachunku maklerskiego lub brokerskiego na inne konto. Dobrze jet również gdy na jednej platformie mamy dostęp do rachunku bankowego i rachunku inwestycyjnego. Znacznie ułatwi to codzienną kontrolę przepływów pieniędzy.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button