Uroda

Jakie są modne ozdoby do włosów

Ozdoby do włosów to bardzo popularny sposób na zmianę fryzury i ukrycie pewnych niedogodności. Niektóre z nich to prawdziwy hit komunii świętych i ślubów.

Wykonać ciekawą fryzurę może każdy. Wystarczy, że odpowiednio zbierze kosmyki włosów i zwinie je w kok, pozostawiając kilka wolnych pasemek. Ale żeby była ona jeszcze bardziej interesująca, warto wykorzystać ozdoby do włosów, które nabyć można zarówno w sklepach fryzjerskich, jak i w pasmanteriach, czy też bezpośrednio u osób, które zajmują się tworzeniem dodatków do włosów.

Ozdoby ślubne

Najczęściej po tego rodzaju dodatki sięgamy w dniu ślubu, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik a fryzura pasowała do sukienki. Młoda Panna pozwala sobie na odrobinę szaleństwa we fryzurze i korzysta z różnych ozdób do włosów. Są to przede wszystkim spineczki – wsuwki – z dodatkiem błyszczących elementów takich jak perełki albo cekiny, świetnie prezentują się jako wykończenie misternej fryzury a dodatkowo przydają się także wtedy, gdy w kok trzeba wpiąć welon Panny Młodej.

Podstawą są również spinki – typowe grzebyczki, lub bardziej zdobne, przypominające najprawdziwszą biżuterię. Odrobina koronki, kilka perłowych koralików, jakieś cekiny i stroik gotowy, zwykle przypina się go gdzieś z boku fryzury i jest on tak wymyślny, że nie potrzeba już więcej żadnych innych ozdób do włosów. Popularne są również wkrętki – na przykład małe kwiatuszki na sprężynowej nóżce, które jak sama nazwa wskazuje – wkręca się w gotową fryzurę. W podobny sposób wykorzystuje się tak zwane drzewka, które wyglądają jak wsuwki, jednak trzeba je przytwierdzać do fryzury w nieco inny sposób.

Prawdziwym hitem są diademy, Panna Młoda, która ma okazję wystąpić w takim dodatku prezentuje się jak najprawdziwsza księżniczka i właściwie niczego więcej z ozdób – prócz welonu – nie potrzebuje. Ale sam welon jest również świetną ozdobą do włosów, a wybierać można wśród wielu wzorów i fasonów. Czasami są długie – bardzo długie a ich koniec spotyka się razem z trenem tuż u stóp Panny Młodej, innym razem są króciutkie i dość szerokie ale mają one pełnić ciekawą funkcję, otóż czasami Panna Młoda przykrywa welonem całą twarz a odkrywa ją dopiero wtedy, gdy ksiądz ogłosi, że małżeństwo zostało zawarte.

Mała dziewczynka

Ozdoby do włosów dla dziewczynek są naprawdę urocze. Można wybierać pomiędzy typowymi, takimi na które zwróciłaby uwagę również nastolatka, oraz przesłodzonymi, bardzo kolorowymi, wyróżniającymi się sporą ilością bajkowych postaci. Wystarczy kilka spineczek do podpięcia grzywki i gumeczki, dzięki którym zwiążemy bujne włoski małej dziewczynki w kucyki.

Nie warto przesadzać, dopinać wsuwek czy też grzebyczków. Małe dziewczynki kochają również diademy, pozwólmy zatem poczuć im się czasem księżniczką Najważniejszy jest umiar, jeżeli odpowiednio dobierzemy wszelkie dodatki do włosów, to fryzura będzie się pięknie prezentowała. Wyjątkiem jest dzień pierwszej komunii Świętej, kiedy mała dama może pozwolić sobie na dodatkowy wianuszek na głowie prócz kilku wsuwek, spineczek i grzebyczków.

Ozdoby do włosów dla każdego

Na co dzień najbardziej popularne są ozdoby do włosów, które można łatwo wykorzystać. Oczywiście gumka, wystarczy, że rano rozczeszemy włosy i można je związać za pomocą kilku ruchów, dzięki czemu nie będą się plątały i przeszkadzały w zajęciach w ciągu dnia.

Często używamy też opaski do włosów – zarówno te materiałowe, które służyć mogą jako czapka, jak i plastikowe czy też gumowe, specjalnie po to by nieco ozdobić fryzurę albo przytrzymać opadającą grzywkę. Należy też pamiętać o czapkach – przecież to także wspaniała ozdoba do włosów. W dodatku każdy może dobrać coś dla siebie – niezależnie od kształtu twarzy, bo jest wiele modnych fasonów a czapki to prawdziwy hit jako dodatek.

Dodatki do włosów to nie tylko doskonały sposób na poprawienie wyglądu. Dają również możliwość zamaskowania pewnych problemów z fryzurą. Szczególnie przydają się, gdy dokucza nam nadmierne wypadanie włosów, a fryzura nie jest tak gęsta jak byśmy chcieli. Zastosowanie dodatku odwrócić może nieco uwagę lub przysłonić nasze słabości.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button