Styl życia

Jakie są skuteczne sposoby na chandrę

Każdy kiedyś ma gorszy dzień. Warto jednak znaleźć jakieś skuteczne sposoby na chandrę i nieco polepszyć sobie nastrój. Sprawdź jakie masz typowe możliwości.

Czasami nie masz ochoty na nic – zupełnie. Budzisz się rano i stwierdzasz, że nie wstaniesz z łóżka – bo i po co? Wszystko Cię denerwuje, rozprasza. Nie masz ochoty jeść, pić, i nawet myśl o spotkaniu z przyjaciółmi, które zaplanowałeś już tak dawno wywołuje w Tobie wyłącznie negatywne emocje. Cóż.. każdemu zdarza się gorszy dzień, jeżeli jednak takich dni jest coraz więcej, warto próbować walczyć ze złym nastrojem, bo są różne sposoby na chandrę.

Świeże powietrze

Załóż wygodny dres, i wybierz się do lasu. Posłuchaj śpiewających ptaków, przejdź się pomiędzy drzewami.. Ta otaczająca Cię harmonia zadziała pozytywnie na Twoje uczucia. Spójrz, wszystko budzi się do życia. Czy to nie motywujące? Idzie wiosna.. Czas wielkich zmian. Uśmiechnij się, powdychaj świeżego powietrza i postaraj się wyzbyć negatywnych emocji.

Ulubione melodie

To jeden z najlepszych uspokajaczy. Działa na zmysły i pozwala przenieść się do świata marzeń. Usiądź sobie wygodnie w ulubionym fotelu i wsłuchaj się w melodię, którą dobrze znasz, i z którą masz jakieś przyjemne skojarzenia. Pomyśl o czymś miłym.

A może sport?

To rewelacyjny poprawiacz nastroju. Dotlenisz się – biegając, jeżdżąc na rowerze, czy na rolkach – a do tego Twój organizm wytworzy mnóstwo hormonów szczęścia. Nie myśl o niczym , po prostu poddaj się chwil.

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej

Sposoby na chandrę mogą przynieść naprawdę szybki efekt, jeżeli znajdziesz jej podłoże. Zazwyczaj wydaje się Tobie, że Twój problem jest nie do opanowania. Mylisz się. Uważasz, że jesteś najbardziej nieszczęśliwym człowiekiem na świecie? Masz pracę? Otaczają Cię bliskie osoby? No i dach nad głową też jest? Pomyśl więc o tych, którzy mają gorzej.. Bo stracili wszystko z powyższych. I znów się uśmiechnij, z każdej sytuacji jest jakieś wyjście

Spróbuj się rozśmieszyć

Sprawa nie łatwa, bo jesteś zły na cały świat. Ale żadne sposoby na chandrę nie są tak skuteczne, jak terapia śmiechem. Weź do ręki dobrą książkę, w której mnóstwo zabawnych fragmentów. Obejrzyj śmieszny film albo.. niech zadziała Twoja wyobraźnia. Nie lubisz swojego szefa? No to już.. wymaluj oczami wyobraźni Jego postać.. Masz? Teraz ściągnij mu portki.. oo.. a cóż to… Bokserki z zabawnym napisem? Ach.. czyżby szef zauważył, że Wiesz co kryje pod spodniami? Z pewnością, bo zaczerwieniły mu się policzki. Wizualizacja to dobry sposób na chandrę.

A może by tak medytacja?

Jeżeli wszelkie inne sposoby na chandrę zawodzą, spróbuj się wyciszyć. Usiądź na podłodze, zamknij oczy, i weź kilka głębokich oddechów. Wdech.. wydech.. wdech..wydech.. Nie myśl przez chwilę o niczym, lub pomyśl o czymś przyjemnym.. Np. o strumyku pełnym wody, która obija się o górskie kamienie.

Najedz się

Uważasz, że to dziwna rada? To przypomnij sobie, jak bardzo potrafi poprawić humor kosteczka czekolady.. No tak. Ale przecież Ty nie jesteś dziś po prostu smutny.. MASZ CHANDRĘ.. a to już gruba sprawa. Cóż no.. nie pozostaje Tobie nic innego, jak kosteczkę czekolady zamienić na CAŁĄ TABLICZKĘ. O! NA pewno pomoże .

Tańcz, Królowo dyskoteki

Z Muzyką już próbowałeś.. Uspokoiła Cię prawda? Wyciszyła.. więc teraz pozwól jej zadziałać na inne zmysły. Wstań z tego fotela, i poddaj się emocjom. TAŃCZ! Nie musisz być mistrzem w tych „fachu”. Po kilku minutach poczujesz się wyzwolony. No.. W takim razie zapomnij o chandrze, bo dzień jeszcze długi. I zapamiętaj sobie te wszystkie rady bo jest nadzieja, że jeżeli zastosujesz się do nich jeszcze zanim nadejdzie najgorsze, zapomnisz o przykrych uczuciach na zawsze. Życie jest zbyt krótkie, żeby się wiecznie smucić, uśmiechnij się!

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button