Uroda

Na czym polega peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny to jedna z najbardziej popularnych form oczyszczania skóry. Co warto wiedzieć na jego temat?

Większość pań, wie zapewne jak ważne jest regularne przeprowadzanie na swojej twarzy zabiegu, zwanego peelingiem. Rodzajów peelingu jest wiele, największym powodzeniem cieszy się jednak, znany stosunkowo od niedawna peeling enzymatyczny.

Jak działa peeling enzymatyczny

Peeling tego rodzaju wykorzystuje w swoim składzie naturalne enzymy, jakie zawierają rośliny. Ich zadaniem jest rozpuszczenie w delikatny sposób naskórka martwego. W przypadku zwyczajnego peelingu mamy zazwyczaj do czynienia z koniecznością jego mechanicznego ścierania za pomocą drobinek. Niestety w przypadku wielu osób, tradycyjny peeling może powodować podrażnienia skóry. Warto także dodać, że peeling enzymatyczny jest znacznie mniej tłusty niż tradycyjny, co z pewnością okaże się być cechą szczególnie ważną jeśli posiadamy skórę ze skłonnością do przetłuszczania się. Do tego rodzaju kosmetycznych zabiegów, wykorzystuje się przede wszystkim papainę, zawartą w owocu papai, a także bromelinę, którą z kolei pozyskuje się z owoców ananasa. Oczywiście, nie musimy sami je pozyskiwać, ponieważ produkty tego rodzaju dostaniemy w każdej drogerii.

Profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym

Innym wyjściem, jest wybranie się raz na jakiś czas do kosmetyczki, w celu przeprowadzania tego zabiegu. Z pewnością po zabiegu zauważymy, że nasza skóra jest głębiej oczyszczona niż w przypadku wykonywania go w domu. A efekty jakie udało nam się uzyskać, są również znacznie trwalsze. Jeśli nasza skóra ma silną tendencje do podrażnień, powinniśmy poradzić się specjalisty, zanim podejmiemy się wykonania na niej zabiegu.

Peeling tego rodzaju, można przeprowadzać na skórze nie częściej niż raz w tygodniu. Okazuj się bowiem, iż zbyt częste jego przeprowadzanie, może powodować liczne podrażnienia skórne a nawet jej nadmierne przetłuszczanie się. Jeśli natomiast mamy skórę ze skłonnością do przesuszania się, oraz częstych podrażnień, wykonywanie zabiegu zaleca się nie częściej niż raz na miesiąc. W przeciwieństwie do tradycyjnego peelingu, peelingu enzymatycznego nie należy wcierać w skórę. Po jego nałożeniu, trzeba odczekać co najmniej 20 min. Niektórzy zalecają nawet nałożenie peelingu na całą noc. Jeśli jednak zaczniemy odczuwać jakikolwiek dyskomfort w postaci pieczenia lub swędzenia skóry, należy pozbyć się, kosmetyku z twarzy.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button