Uroda

Jakie są najlepsze kosmetyki do ust

Kosmetyki do ust stwarzają wiele możliwości skutecznej pielęgnacji. Ważna jest natomiast systematyka działania. Warto przyjrzeć się nieco bliżej temu problemowi, by cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem.

Czy wiesz jak łatwo jest zaniedbać usta? Wydawałoby się, że to jedyna część ciała, która nie wymaga szczególnej opieki. Robimy peelingi, smarujemy się kremami, balsami, robimy to wszystko dla ciała, ale zupełnie zapominamy w tym wszystkim o ustach. One też wymagają specjalnej pielęgnacji jeżeli chcemy, by były gładkie i delikatne. Jakich kosmetyków do ust powinniśmy używać?

Jakie są najczęstsze problemy w ustami?

Mają one tak cienką skórę jak ta, która znajduje się tuż pod naszymi oczami. A przecież codziennie stosujemy kosmetyki pod oczy, wklepując cierpliwie kremy, dzięki którym jesteśmy w stanie opóźnić efekty upływającego czasu. Dlaczego zatem zapominamy o ustach, które często są spierzchnięte, spękane i po prostu suche.

Nasze usta codziennie są wystawione na wiele prób, a przede wszystkim zmienną aurę. Wystarczy odrobina wiatru, a już cienka skóra ust może na tym ucierpieć. Często także przygryzamy ich kąciki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Co możemy zrobić dla naszych warg, by były jak najbardziej zadbane?

Jakich kosmetyków używać?

Każda kobieta powinna mieć w torebce balsam do ust. Zawiera on składniki odżywcze i nawilżające, dzięki którym pozbędziemy się wszelkich dolegliwości, związanych z ustami. Należy go stosować regularnie, nie tylko wtedy kiedy już pojawił się jakiś problem, jeżeli na co dzień nie wykonujemy makijażu, balsam do ust do podstawa.

Jeżeli natomiast regularnie się malujemy, wystarczy używać pomadek z przyjaznym dla naszych ust składem – to znaczy wzbogaconych o substancje odżywcze, a także nawilżające.

Możemy także wykorzystywać w tym celu popularne błyszczyki, zarówno nakładając je na pomadkę – jeżeli są bezbarwne – jak i bezpośrednio na usta, jeśli charakteryzują się intensywnym pigmentem.

Na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy tego rodzaju kosmetyki do ust? Przede wszystkim na ich skład, chociaż często opieramy nasz wybór jedynie o zapach danego kosmetyku.Jeżeli w składzie znajdują się olejki roślinne to świetnie. Znaczy to, że możemy liczyć na naturalną ochronę. Dodatkowo, wielkim atutem jest zawartość masła shea albo jakichkolwiek witamin i substancji odżywczych o czym producent zawsze powiadamia na opakowaniu. Trzeba jednak pamiętać także o odpowiednich filtrach, bez których delikatna skóra na ustach nie poradzi sobie w trakcie lata, kiedy słońce opala w ciągu kilku chwil.

Jak dbać o usta w naturalny sposób?

Ważne jest również, by regularnie używać kosmetyków do ust, ale możemy zrobić dla nich coś jeszcze. Wystarczy, że wykorzystamy naturalne produkty, w dodatku takie, które praktycznie każdy ma na co dzień w domu.

Najpopularniejszy ze wszystkich jest miód, który ma wspaniałe właściwości pielęgnacyjne. Wystarczy nakładać go regularnie na usta – niewielkie ilości, by były gładkie i delikatne. W dodatku po zakończonej kuracji miód można po prostu zlizać.

Usta wymagają także peelingu raz na jakiś czas. Można go przygotować z odrobiny oliwy, a także niewielkiej ilości drobnego cukru. No i niezastąpiona wazelina kosmetyczna. Żeby ją zdobyć trzeba odwiedzić aptekę lub drogerię. Jest łatwa w użyciu, a jeżeli chcemy się obudzić rano z idealnie gładkimi ustami wystarczy, że wysmarujemy je tuż przed pójściem spać tą bezbarwną substancją.

Na ranki na wargach oraz drobne uchybienia najlepiej pomoże naturalna witamina A, która jednocześnie natłuści i nawilży. Nie trzeba stosować żadnej chemii, by mieć piękne i zadbane usta, należy natomiast regularnie stosować się do opisanych porad.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button