Styl życia

Jak wybrać najlepszy prezent na Komunię Świętą

Co roku w okresie wiosennym wiele osób zastanawia się co kupić na prezent na Komunię Świętą. Nie jest to problem nowy i łatwy do rozwiązania. Wszystko bowiem zależy od roli danej osoby na uroczystości, stopnia pokrewieństwa i możliwości finansowych.

Podczas Pierwszej Komunii Świętej dzieci po raz pierwszy przystępują do niezwykle ważnego w Kościele Katolickim sakramentu. I to tak naprawdę jest w tym dniu najważniejsze, nie zaś podarki. A jednak tematu prezentów nie da się uniknąć. Co zatem kupić dziecku, by prezent na Komunię Świętą był odpowiedni do rangi samej ceremonii? Czy pojawiające się w ostatnich latach w charakterze prezentu kucyki czy quady to naprawdę dobry pomysł?

Stop dla materializmu

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie, zarówno dla dziecka, jak i rodziców oraz rodziców chrzestnych. O ile jednak dzieci – chociażby dzięki rozmowom z rówieśnikami – czekają na hojne prezenty, to rodzice nie powinni dodatkowo podkreślać materialnej strony tego duchowego święta. A przynajmniej warto dołożyć starań, by prezenty były tylko dodatkiem, a dzień ten zapisał się w pamięci dzieci, jako ważny dla ich duchowego rozwoju. Pierwsza Komunia Święta jest doskonałą okazją, by porozmawiać z dzieckiem na temat wartości istotnych w życiu, a także materializmu.

Najlepiej uprzedźmy też gości, by zwrócili uwagę na religijny charakter dnia, by nie prześcigali się w coraz droższych i bardziej wymyślnych prezentach. Liczy się bowiem to, że prezent będzie dany od serca, przemyślany i najlepiej z nami ustalony. Powinien być on pamiątką, która będzie przypominała o tym wydarzeniu jeszcze przez wiele lat. Jednak nie chodzi o to, by wręczyć rzecz niebanalną, albo zupełnie nieprzydatną – jak we wszystkim, również i tu trzeba zachować umiar.

Dobry prezent na Komunię Świętą

Przede wszystkim warto zadbać o to, by podarek pełnił zarówno funkcję pamiątkową, jak i praktyczną. Od lat doskonałym prezentem jest biżuteria i to nie tylko medalik czy krzyżyk, ale również kolczyki oraz pierścionki. Sięgając po biżuterię unikajmy jednak infantylnych jej ozdób, warto bowiem zadbać, by dziecko mogło sięgnąć po nią również za kilka lat.

Zaraz po biżuterii, na liście prezentów plasuje się również zegarek. Warto zapłacić za niego nieco więcej, wybierając jednak model, który będzie służył przez wiele lat – o uniwersalnym wzorze i kolorze.
Kiedy mówimy o prezencie komunijnym, na myśl często przychodzi nam też zwykle rower. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że to droższy prezent. Dlatego można poprosić gości, żeby był on prezentem wspólnym, od kilku osób, które się na jego zakup złożą. Sporą popularnością cieszy się również elektronika, poczynając od nausznych słuchawek bezprzewodowych po laptopy. Tu również, podobnie jak w przypadku roweru, warto poprosić gości, by wręczyli ten prezent razem, wskazując im ewentualnie model czy kolor.

Goście mogą również wręczyć pieniądze, a wówczas możemy te kwotę dołożyć do czegoś, na co dziecko zbiera, bądź po prostu podarować mu gotówkę, którą powinien dowolnie wykorzystać. Bardzo często te pieniądze są dodatkiem do książki, dlatego oprócz koperty, warto do niej włożyć pamiątkową kartę, tak, by dana publikacja była pamiątką na całe życie.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button