Styl życia

Odchudzanie z głową, czyli jak?

Gdy garderoba staje się za wąska, a wanna za ciasna, to sygnał, że należy zmienić nasze nawyki żywieniowe i nasz styl życia. Odchudzanie staje się wówczas priorytetem. Dlaczego ludzie powinni się czasem odchudzać i jak powinno ono wyglądać?

Głównym motywem odchudzania powinno być nasze zdrowie, gdyż nadwaga bardzo źle wpływa nie tylko na naszą kondycję, ale również osłabia wiele naszych organów. Przede wszystkim na negatywny wpływ na wątrobę, trzustkę, serce, nerki i stawy. Ponadto zaburza nasz układ odpornościowy i osłabia naszą psychikę.

Dlaczego odchudzanie może być ważne?

Gdy posiadamy nadwagę jesteśmy zazwyczaj ociężali, a wiec niechętni do ruchu i codziennego działania. Sprawia to, że cierpią na tym wszystkie organy naszego ciała. Gorzej znosimy nawet niewielkie dolegliwości, w porównaniu z osobami o szczuplej sylwetce. Nie mówiąc o tym, iż osoby z normalną budową ciała są zazwyczaj bardziej odporni podczas cięższych dolegliwości, a także lepiej tolerują formy leczenia i łatwiej znoszą dolegliwości z tym związane.

Nadmierna liczba kalorii, jakie wprowadzamy do naszego organizmu, powoduje nadwyżkę energetyczną, którą nasz organizm zagospodarowuje odkładając jako zapas. Tym samym, powstają kolejne fałdy tłuszczu na naszym ciele. Wskutek tego, jeszcze bardziej przybieramy na wadze i koło wokół naszych słabości się zamyka.
W takim przypadku koniecznym wydaje się działanie, umożliwiając skuteczne odchudzanie naszego ciała.

Otyłość to w dużej mierze stan umysłu

Gdy mamy nadwagę, zazwyczaj nasza psychika również cierpi. Zbędne kilogramy powodują, że czujemy się gorsi od szczupłych ludzi, np. współpracowników, przyjaciół, członków rodziny, itd., a tym samym obniża się nasze poczucie własnej wartości. Gdy dojdą do tego uwagi ze strony osób postronnych, szczególnie, gdy jesteśmy wrażliwi, problem w naszej psychice sięga zenitu. I to kolejny i równie ważny powód, by zmienić styl swojego życia. Czas postawić na ruch i rozpocząć proces odchudzania.

Odchudzanie z głową

Bardzo często pragniemy odchudzać się z głową, lecz nie zawsze wiemy, jak ma to wyglądać. Oto ogólne uwagi, które są niezwykle przydatne w procesie zamierzonej utraty nadmiernej wag ciała.

  • Warto sprawdzać swoją wagę ciała raz na tydzień i wyłącznie rano, po toalecie i przed posiłkiem.
  • Należy pamiętać o tym, iż pierwsze 5 -6 kg spada bardzo szybko, gdyż wiąże się często z utratą wody, która szybko ubywa z naszego organizmu.
  • Bardzo często odchudzanie napotyka okres impasu, który może trwać nawet ok. 2 miesięcy i u każdego przebiega inaczej.

W okresie impasu, mimo respektowania odpowiedniej diety odchudzającej, waga ciała stoi w miejscu i nie ubywa nam kilogramów. Ten okres jest najgorszy dla osoby oczekującej efektów odchudzania. W tym czasie największy procent ludzi zniechęca się i rezygnuje z odchudzania. A jest to wielkim błędem i zaprzepaszczeniem tego, co już zostało zdobyte. Ten okres należy spokojnie przeczekać i nadal konsekwentnie stosować dietę odchudzającą. Po tym okresie, waga naszego ciała zacznie powoli, ale systematycznie spadać, gdyż wówczas ruszy się eliminacja tłuszczu z naszego organizmu. I dalej, gdy będziemy konsekwentni i systematyczni będzie tylko lepiej.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Gdy posiadamy kilka kilogramów więcej niż powinniśmy, to wówczas mówi się o nadwadze. Gdy jest ich nie 10, lecz 20-30 więcej zwykło się mówić, że jest się grubym, czy przy kości. Ale gdy jest ich ponad 30-40 kg, i jeszcze więcej, niż nakazuje istniejąca norma, to wówczas jest to otyłość. Otyłość zawsze jest zabójcza i dlatego z otyłością należy koniecznie walczyć. I to nie tylko dla polepszenia własnej kondycji fizycznej, ale także, a może przede wszystkim, dla swojego zdrowia i życia. Poprzez zbędne kilogramy jest ono poważnie zagrożone.
Zawsze jednak przed rozpoczęciem procesu odchudzania warto zasięgnąć porady lekarza. Warto również wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje, np: swój wiek, dotychczasową aktywność fizyczną, oraz choroby i dolegliwości.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button