Uroda

Olej arganowy – Wspaniały skarb natury

Olej arganowy to niezwykle popularny składnik wielu pielęgnacyjnych kosmetyków naturalnych. Jego wspaniałe działanie regeneracyjne i ochronne zostało potwierdzone wieloma badaniami, dlatego znalazł on zastosowanie w wielu kremach, balsamach czy serach. Można go także z powodzeniem stosować samodzielnie lub dodawać do posiadanych kosmetyków drogeryjnych.

Naturalne oleje roślinne to prawdopodobnie najstarsze kosmetyki na świecie, które stoją na straży ludzkiej urody już od starożytności. Kosmetyki naturalne choć przez pewien czas nieco zapomniane i niedoceniane, teraz przeżywają prawdziwy renesans. Trudno się temu dziwić, wraz ze wzrostem wiedzy na temat zdrowia i pielęgnacji ciała, rośnie też zapotrzebowanie na produkty organiczne. Ludzie poszukują produktów bez szkodliwych substancji i w wersji pierwotnie danej nam przez naturę, bądź maksymalnie do tej wersji zbliżone – nieprzetworzone i bez niepotrzebnych dodatków. Taką propozycją może być właśnie olej arganowy.

Dla kogo naturalna pielęgnacja urody?

Kosmetyki naturalne polecane są dla każdego, ale najbardziej docenią je osoby, których skóra ma skłonność do alergii – im krótsza lista składników, tym mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień. Naturalna pielęgnacja cieszy się również dużą popularnością wśród osób, które chcą być Eko, a tym samym ograniczać liczbę śmieci i chemii krążącej w przyrodzie. Trend ten stała się niezwykle popularny na całym świecie.

Olejowe bogactwo natury

W pielęgnacji naturalnej olbrzymią rolę odgrywają oleje, a wśród wszystkich tego rodzaju produktów prawdziwym królem okazał się olej arganowy. Olej ten to prawdziwy skarb natury wytwarzany z owoców arganii. Żeby wytłoczyć litr oleju potrzeba aż 35 kilogramów tych owoców.

Natura oferuje nam wiele olejów, zarówno tych egzotycznych, jak wyżej wspomniany ojej z owoców arganii. Niezwykle popularny jest także olej kokosowy, czy grecka oliwa z oliwek, jak i te bliższe naszej szerokości geograficznej, jak olej lniany, rzepakowy, czy rydzowy, które również mają zastosowanie w pielęgnacji urody. Oleje te różnią się pewnymi właściwościami, przeznaczaniem (niektórych można używać zarówno w celach kosmetycznych jak i spożywczych) oraz ceną. Stuprocentowy, ekologiczny olej arganowy z Maroka to jeden z droższych tego rodzaju produktów kosmetycznych, który wiele innych olejów przewyższa ceną. Warto jednak pamiętać, że przewyższa je także drogocennymi właściwościami i mnogością zastosowań.

Olej arganowy – Wskazówki dla kupujących

Ogromna popularność oleju arganowego sprawiła, że jest on często podrabiany. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów w drogerii? Przede wszystkim na skład. Jeśli na buteleczce w miejscu składu możemy wyczytać mieszaninę różnych olejów, wtedy za taki kosmetyk nie warto przepłacać. Tylko produkt zawierający 100% oleju arganowego zapewnić może bogate właściwości pielęgnacyjne i prozdrowotne.

Jeśli olej ma orzechowy zapach i niższą cenę prawdopodobnie jest to olej spożywczy – zdarza się, że jest on sprzedawany jako kosmetyczny. Warto jednak pamiętać, że to właśnie ten kosmetyczny, który jest droższy i bezzapachowy, powinniśmy wybrać do zabiegów pielęgnacji.

Pielęgnacja bliżej natury

Naturalna pielęgnacja olejami to trend, który już od dłuższego czasu zyskuje coraz więcej miłośniczek na całym świcie. Osoby stosujące oleje w codziennej pielęgnacji cenią sobie ich skuteczność i brak ryzyka uczulenia. Oleje i olejki to dar natury i powrót do korzeni w pielęgnacji, co cenią sobie osoby unikające chemii, lubiące prostotę i produkty sprawdzone. Pielęgnacja olejami to pielęgnacja uniwersalna – oleje możemy stosować zarówno do twarzy jak i skórę ciała. Coraz większą popularnością cieszy się także olejowanie włosów. Naturalne oleje, w tym olej arganowy, możemy stosować jako naturalne serum, lub jako kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Mnogość zastosowań to atut, który przekonał do pielęgnacji olejami wiele użytkowników i użytkowniczek.

Świadomy wybór

Wiedza o naturalnej pielęgnacji i wykorzystywanych w niej naturalnych olejach może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru właściwego kosmetyku. Warto stosować naturalne oleje jako hipoalergiczne, naturalne i uniwersalne kosmetyki, które mogą zbliżyć nas do natury i pomogą nam żyć bez chemii.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button