Uroda

Olej migdałowy na włosy – Dlaczego warto stosować

Olejowanie włosów jest jednym z najlepszych rozwiązań dla wszystkich problemów z włosami. Choć to może nie da natychmiastowych efektów przy mocnym wypadaniu włosów, jednak z dnia na dzień olejowanie wykaże ogromną różnicę poprzez nadanie siły i połysku włosom. Doskonałym do tego zabiegu produktem naturalnym będzie bez wątpienia olejek migdałowy. Olej migdałowy na włosy należy jednak stosować regularnie i systematycznie, dzięki czemu można osiągnąć wspaniałe efekty estetyczne i korzyści zdrowotne.

Istnieje wiele gotowych kosmetyków z olejami, które są korzystne dla naszych włosów, ale to nie oznacza potrzeby ich zakupu. Zdarza się, że nawet naturalne składniki, które są proste i niedrogie, mogą dać nam bardzo dobre rezultaty. Aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów spróbuj jak działa olejek migdałowy.

Olej migdałowy oferuje wiele korzyści, ponieważ zawiera lecznicze i pielęgnacyjne kwasy omega-6, omega-3, omega-9, witaminę E i magnez. Dzięki tym składnikom można osiągnąć wiele korzyści, z których najwazniejsze wymieniamy poniżej.

Korzyści ze stosowania oleju migdałowego na włosy

Niektóre z wielu korzyści płynących z działania oleju migdałowego dla włosów to:

  • Olej migdałowy zapewnia miękkie i błyszczące włosy ze względu na dużą zawartość kwasów tłuszczowych i białek. Wnika głęboko w skórę głowy i odżywia każdy kosmyk włosów, co nadaje im naturalnego połysku. Nie jest lepki i może być bez problemu zmyty szamponem.
  • Olejek migdałowy nie tylko naprawia szkody spowodowane przez suszarki do włosów, urządzenia do prostowania i inne chemiczne oraz mechaniczne sposoby układania włosów, ale również stymuluje wzrost nowych, wzmacniając korzenie i przenikając w głąb porów skóry głowy.
  • Wysoka zawartość witaminy E, kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 jest bardzo korzystna dla ogólnego zdrowia włosów i skóry głowy.
  • Olejek migdałowy pomaga zmniejszyć stany zapalne skóry głowy, które są spowodowane przez niezliczone problemy, takie jak zanieczyszczenie środowiska, problemy skórne, ciepło, kurz itp. czynniki. Sytuacja taka prowadzi często do swędzenia, łupieżu, wypadania włosów a czasami i trądziku. Olejek migdałowy jest naturalnie kojący, a także doskonale rozprzestrzenia się tworząc warstwę ochronną na skórze głowy i zapobiega narażeniu na chemikalia i zanieczyszczenia.
  • Ze względu na wysoką zawartość procentową kwasów tłuszczowych, zastosowany olej migdałowy na włosy umożliwia zmiękczenie skóry głowy, a także poprawia krążenie krwi. Prowadzi to do zmniejszenia spadku ilości włosów, lepszego wzrostu i blasku.
  • Olej migdałowy jest najlżejszym olejkiem i tworzy powłokę wokół włosa. Uniemożliwia to narażenie na zanieczyszczenia i agresywne środki chemiczne, które powodują, że włosy stają się kruche i zniszczone. Większość ludzi woli olej migdałowy od ciężkiego oleju z kokosa.
  • Kiedy masujemy naszą skórę głowy olejem migdałowym, możemy usunąć łupież i martwe komórki, pozwalając składnikom odżywczym oleju migdałowego głęboko wniknąć w pory.

Jak stosować olej migdałowy na włosy?

Można użyć oleju migdałowego poprzez olejowanie włosów na noc, wiążąc je w ciasny kok i zmyć resztkę następnego dnia za pomocą szamponu. Jak wspomniano powyżej, zabieg taki pomaga w pozbyciu się łupieżu i martwych komórek. Użyć do niego można także dodatek oleju rycynowego, dzięki czemu zwiększy się efekt działania zabiegu.

Nie wszyscy są chętni do olejowania włosów i pozostawiania go na włosach na noc. Zawsze można olejować włosy ciepłym olejem migdałowym godzinę przed zmyciem go szamponem. Warto jednak upewnić się wtedy, że olej nie zabrudzi ubrań.

Zatem korzyści z olejku migdałowego jest wiele, a i coraz więcej osób z nich korzysta, aby rozwiązać swoje problemy z włosami. Olej migdałowy na włosy to jeden z najtańszych i najprostszych zabiegów domowych, zapewniających wspaniałe efekty lecznicze i pielęgnacyjne.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button