Pieniądze

Poker nie tylko grą na pieniądze

Internetowy poker to obecnie zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier online. Szacuje się, że liczba wszystkich internetowych zapaleńców opiewa na kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie. Liczba taka to już 7 zer, więc warto przyjrzeć się tej karcianej dyscyplinie nieco bliżej.

Zdecydowanie najpopularniejszą odmianą pokera jest Texas Hold’em. Żeby jednak zagrać, wypadało by przedtem nauczyć się paru podstawowych zasad, które nie są zbyt skomplikowane. Wystarczy właściwie wykuć na pamięć kilka podstawowych układów kart, co też nie jest zbyt trudne, bo większość jest do siebie podobna. Niemal każdy da radę opanować podstawy stosunkowo szybko.

Poker daje nie tylko możliwość wygrania pieniędzy

Sama gra polega praktycznie na umiejętnym dozowaniu ryzyka. Bardzo rzadko zdarza się, abyśmy mieli pewność czy daną partię wygramy, czy będziemy będziemy jednak tymi, którzy stracą swoje żetony. Wiele osób mówi, że poker to gra, w której główną rolę zawsze gra szczęście. Jest w tym ziarno prawdy. Poker to tak naprawdę jednak znacznie więcej. To gra, która na wysokim poziomie opiera się na sprawnym manipulowaniu emocjami i myślami przeciwników. Wszystko oczywiście po to, aby ugrać jak najwięcej. W tej hazardowej zabawie liczy się jednak odpowiednie dozowanie ryzyka. Jak wiadomo, nikt nie będzie chciał ponosić ryzyka po to, aby ostatecznie na tym stracić. Potrzeba więc grać w taki sposób, aby wmówić przeciwnikowi, że to ryzyko mu się opłaci, przy okazji samemu licząc na to, że nasze karty są lepsze od jego.

Jeśli nam się uda, możemy ugrać dużo. Jeśli nie, nie ugramy nic, bądź ugramy zwyczajnie mało. Nie da się elementu losowości wyeliminować z całej rozgrywki. Można za to manewrować emocjami przeciwników w taki sposób, aby zaczęli robić to, co dla nas będzie korzystne. Nie ma tu znaczenia, czy akurat to szczęście mamy czy nie, ważne czy inni gracze wierzą w to, że los jest po naszej stronie czy nie. W zależności od tego co ostatecznie przyniesie nam większy zysk. Całą zabawę podsyca jeszcze możliwość zarobienia lub straty pieniędzy. Mówimy w końcu o grze hazardowej.

Podsumowując, poker to gra karciana z łatwymi zasadami, w której główną rolę odgrywa szczęście. Naszym celem jest tak grę „zmanewrować”, aby to szczęście było zawsze po naszej stronie. Dodatkowo dochodzi jeszcze dreszczyk emocji, wynikający z ryzyka praktycznie każdego naszego ruchu. Gra ta jest więc w swej prostocie i „nieskomplikowalności” genialna. Pozornie nie potrzeba tutaj zbyt wielkiej inteligencji, ale właśnie poker jest niczym więcej jak grą pozorów. Wiele osób nie jest więc szczególnie zdziwionych popularnością pokera, którym zainteresowanie cały czas wzrasta.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button