Technologia

Powerbank – Jak dokonać dobrego zakupu

Powerbank to bardzo przydatne urządzenie, pozwalające doładowywać przenośny sprzęt, kiedy nie mamy dostępu do energii z sieci. Na rynku istnieje wiele rodzajów tego tupu urządzenia, które mają jednak bardzo różną jakość i cenę. Coraz bardziej popularne stają się także przenośne banki energii, które umozliwają ładowanie bezprzewodowe.

Nowoczesne urządzenia elektroniczne potrzebują coraz więcej energii elektrycznej, która pozwala im na nieprzerwane funkcjonowanie. Producenci starają się rozwijać funkcje swoich produktów, które powinny ułatwiać codzienne życie ich użytkowników. Dla przykładu można wskazać sukcesywnie powiększające się ekrany w smartfonach. Niestety, tego typu ulepszenia i modyfikacje nie idą w parze ze zwiększaniem się wydajności baterii umieszczanych w tego typu produktach. Wielu z nas zapewne spotyka się na co dzień z problemem szybko rozładowującej się baterii w swoim telefonie czy laptopie. Najgorsze jest to, że przytrafia się to najczęściej w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do źródła prądu. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne urządzenia pomocnicze typu powerbank. Można je określić jako mobilne baterie, które możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Czym właściwie jest powerbank?

Powerbank to zasadniczo przenośna ładowarka, która dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, może być schowana chociażby do kieszeni w naszych ulubionej marynarce, spodniach czy torebce. Na rynku spotykamy się z szerokim wachlarzem produktów tego typu, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na dopasowanie powerbanku do naszych potrzeb. Na samym początku musimy zwrócić uwagę na pojemność tych produktów, która wyrażana jest w amperogodzinach. Producenci zazwyczaj oferują powerbanki o pojemnościach od 500 mAh do nawet 50.000 mAh.

Oczywiście, aby dokonać właściwego wyboru musimy ustalić, które urządzenia będą ładowane za pomocą mobilnej baterii, a następnie sprawdzić pojemność ich baterii. Należy zwrócić uwagę, że jeżeli np. nasz smartfon jest wyposażony w baterię o nominalnej pojemności 3000 mAh, to powerbank o takiej pojemności nie pozwoli na pełne naładowanie naszego urządzenia. W związku z tym, powinniśmy kupić produkt o nieco większych parametrach.

W gruncie rzeczy kwestia pojemności jest problemem zasadniczym przy wyborze tego rodzaju urządzenia. W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj i ilość gniazd, w które wyposażony jest interesujący nas powerbank. Najczęściej są one zaopatrzone w gniazda micro-usb służące do ładowania smartfonów oraz usb, które mogą być używane do ładowania laptopa.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Oczywiście producenci oferują o wiele szersze możliwości swoich urządzeń, jednak wiąże się to z wysokimi cenami produktów. Warto jeszcze zwrócić uwagę, czy do danego produktu dołączona jest osobna ładowarka. Nie możemy przecież zapomnieć, że sam powerbank także musi zostać naładowany. Ceny tych produktów wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy. Dla przeciętnego użytkownika produkt do 100 zł będzie jednak w pełni zadowalający.

Powerbank jest świetnym urządzeniem dla ludzi aktywnych, którzy większość swojego życia spędzają poza domem. Dzięki tym mobilnym akumulatorom osoby dynamiczne mogą sobie pozwolić na działanie na pełnych obrotach.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button