Styl życia

Prezent dla nauczyciela – Dobre pomysły

Odpowiedni prezent dla nauczyciela powinien przede wszystkim jednocześnie wyrażać wdzięczność za wykonywaną pracę oraz nie powodować niezręczności. Najlepszym wyborem będą podarki niedrogie i symboliczne, które mogą będą widoczne w najbliższym otoczeniu w ciągu dnia. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne i sprawdzone pomysły.

Nauczyciele wykonują ciężką pracę, aby przekazać wiedzę oraz umiejętności kolejnym pokoleniom i przygotować młodych ludzi do radzenia sobie w dorosłym życiu. Upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej czy na zakończenie roku szkolnego, mogą być miłą niespodzianką, należy jednak wcześniej zorientować się, czy dana osoba zgadza się przyjąć prezent. Kosztowne podarunki są zwykle krępujące, dlatego lepiej wybrać coś o mniejszej wartości, ale trafionego.

Odpowiedni prezent dla nauczyciela

Oto kilka propozycji na niewielki, ale ciekawy prezent dla nauczyciela.

  1. Herbata lub kawa

Owocowa herbata z egzotycznego kraju czy kawa rodem z Kolumbii będzie fantastycznym podarunkiem dla nauczycieli, którzy lubią tego rodzaju napoje. Często kawy i herbaty sprzedawane są w ozdobnych metalowych puszkach, które prezentują się fantastycznie.

  1. Kwiaty

Ten bardzo tradycyjny podarunek jest naprawdę mile widziany. Nie musi to być ogromny bukiet z kilkudziesięciu róż, czasami jedna róża z delikatnym przybraniem wygląda pięknie i elegancko.

  1. Laurka

Własnoręcznie zrobiona kartka jest prezentem, z którego nauczyciele zwykle cieszą się najbardziej. Taka kartka jest dowodem na to, że ktoś poświęcił swój czas i włożył sporo pracy w to, aby wykonać podarunek. Można także kupić piękną artystyczną kartkę wykonaną ręcznie przez artystę plastyka.

  1. Eleganckie pióro lub długopis

Długopis to przedmiot niezbędny w pracy każdego nauczyciela, dlatego taki właśnie podarunek będzie zarówno elegancki jak i praktyczny.

  1. Ozdobny notes

To kolejny praktyczny prezent, z którego każdy nauczyciel z pewnością się ucieszy. Piękne notesy z misternie ozdobionymi okładkami znajdziemy w sklepach papierniczych i księgarniach.

  1. Słodycze

Czekolada czy bomboniera to także miły podarunek dla ważnej osoby. Słodycze warto zapakować w papier ozdobny czy włożyć do torebki prezentowej. Tabliczka czekolady będzie wyglądać rewelacyjnie zapakowana w specjalne pudełko zwane czekoladownikiem.

  1. Domowe ciastka

Pyszne ciasteczka upieczone w domu, a następnie włożone do eleganckiego słoika ozdobionego wstążką będą również fantastycznym prezentem dla nauczyciela. Należy pamiętać o tym, aby ciasteczka były świeże i upieczone z naturalnych składników.

  1. Kubek lub filiżanka

Taki podarek może być to humorystyczny kubek z wesołym napisem (np. „Dla najlepszego nauczyciela”) lub elegancka filiżanka ze spodkiem. Coraz większą popularnością cieszą się kubki i filiżanki spersonalizowane, a więc zaprojektowane zgodnie z życzeniem klienta.

  1. Torba zakupowa

W wielu sklepach znajdziemy rewelacyjne lniane, bawełniane lub filcowe torby zakupowe z wesołymi obrazkami i pełnymi humoru napisami. Wielu artystów sprzedaje ręcznie malowane lub ręcznie haftowane torby, które są małymi dziełami sztuki.

  1. Zakładka do książki

Ten niewielki drobiazg przydaje się w pracy nauczyciela. Zakładkę możemy wykonać sami lub też zakupić gotową. Na rynku znajdziemy zakładki wykonane ze srebra i metali szlachetnych, zakładki drewniane ozdobione techniką dekupażu oraz zakładki typu hand made wydziergane na szydełku lub wyhaftowane.

Pomysłów jest oczywiście o wiele więcej. Ważne jest to, aby prezent był dopasowany do gustu i potrzeb obdarowywanego, dla przykładu: nie kupujmy czekoladek nauczycielce, która jest na diecie i biżuterii komuś, kto jej w ogóle nie nosi. Drobne, niezobowiązujące podarunki będą najlepszym rozwiązaniem.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button