Styl życia

Wybieramy prezent na pierwsze urodziny

Jeśli zastanawiasz się jaki kupić prezent na pierwsze urodziny dziecka – dobrze trafiłeś. Oto kilka porad, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję, której na pewno nie będziesz żałować.

Pomimo dostępnych w sklepach ogromnej ilości zabawek znalezienie odpowiedniego prezentu dla 1-latka może być łatwiejsze niż myślisz. Jest to bowiem wiek, w którym pudełko naprawdę może być bardziej ekscytujące niż zabawka w środku. Dzieje się tak dlatego, że ulubione zajęcia rocznych dzieci to pchanie i ciągnięcie, łączenie rzeczy i ich rozbieranie, a także wkładanie i wyciąganie rzeczy do i z pudełek.

Na co zwrócić uwagę gdy wybieramy prezent na pierwsze urodziny

Roczniaki uczą się również wypowiadania słów i rozpoznawania rymów, warto więc szukać książeczek uczących słów lub angażujących dziecko w inny sposób, np. bajki do kąpieli. W zabawkach szukaj różnorodnych tekstur, takich jak lalka lub koc z aksamitem, sztruksem i jedwabiem, aby dać maluchom rzeczy, które mogą odkrywać swoimi rękami przez ćwiczenia manualne.

Eksperci ds. rozwoju zgadzają się, że najlepsze są zabawki, którymi można bawić się na różnorodne sposoby. Szukaj czegoś, co pozwala maluchom robić to, czego chcą, zamiast wykonywać określone instrukcje. Najlepszą radą, jeśli chodzi o zakup prezentu dla jednolatka, jest upewnienie się, że dziecko nie tylko zaangażuje się w zabawę na chwilę, ale także długotrwale. Dobrym pomysłem są tutaj zabawki, które rosną wraz z dzieckiem.

Dodatkowo, wszyscy wiemy, jak niedelikatnie maluchy mogą postępować z przedmiotami, więc upewnij się, że wybrany prezent będzie w stanie wytrzymać surowe traktowanie. Warto zdecydować się na takie wykonane z drewna lub grubego, dobrej jakości tworzywa sztucznego. Tego rodzaju przedmioty są zwykle znacznie bardziej wytrzymałe i z pewnością wytrzymają czas zabawy z roczniakiem.

Nietypowe oczekiwania

Małe dzieci uwielbiają wszystko co powoduje hałas, z łatwością więc ucieszą je przedmioty, które tworzą dźwięki muzyki. Już wczesna edukacja muzyczna dzieci pomaga stymulować ważne obszary mózgu, w tym rozwój języka, umiejętności społecznych i rozwoju motorycznego.

Jednym z największych wydarzeń, które zdarzają się w ciągu pierwszego roku, jest raczkowanie i oczywiście kolejny krok, czyli chodzenie! Do zbudowania siły potrzebnej dzieciom doskonale nadają się zabawki do ciągnięcia i pchania. Znalezienie takiego z dodatkowymi funkcjami rozrywkowymi, jak wbudowane labirynty z koralików, elementy dźwiękowe lub ruchome części, zwiększą atrakcyjność zabawki. Tego rodzaju prezent na pierwsze urodziny na pewno będzie jeszcze ciszył przez kilka następnych miesięcy.

Oczywiście, wszystkie dzieci lubią budować. Dodatkowo, pudełka do sortowania różnych kształtów i wieże do układania umożliwiają dzieciom zapoznanie się z różnymi płaszczyznami, możliwością dopasowywania kolorów, a nawet zarządzanie mniejszymi obiektami. Tego typu zabawki są jednym z najbardziej popularnych prezentów, ponieważ nie tylko pomagają dzieciom wzmacniać siłę kręgosłupa podczas znajdowania się w pozycji siedzącej, ale po prostu sprawiają im przyjemność.

Zabawki mają duże znaczenie dla rozwoju dziecka

Zabawki na kółkach będą z kolei bardzo pomocne w zakresie rozwoju mięśni w okolicach kręgosłupa. Jednak wybierając jedną z nich, zdecyduj się na taką, która jest niska i blisko ziemi, aby zminimalizować ryzyko obrażeń, jeśli dziecko przypadkowo się potknie lub straci równowagę.

Jak widać wybór prezentu dla roczniaka nie jest tak trudny jak się czasami wydaje. Skorzystaj z powyższych porad, a z pewnością wybierzesz coś, co sprawi radość każdemu maluchowi.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button