Pieniądze

Program partnerski sposobem na zarobek

Program partnerski to jeden z lepszych sposobów uzyskiwania dochodów w internecie. Warunkiem podstawowym jest jednak zgromadzenie wokół swojej działalności wiernych odbiorców. W tym jednak celu należy zbudować do siebie zaufanie i osobistą markę. Dzięki temu, nasi odbiorcy chętniej będą korzystać z naszych wskazówek, a nam przybywać będzie znacznie więcej dochodów. Co zatem warto wiedzieć o tym sposobie zarobkowania?

Zarabianie w Internecie okazuje się okazuje się w dzisiejszych czasach być bardzo łatwo dostępne. Jednym z ciekawszych sposobów są programy partnerskie. Obecnie są dostępne prawie wszędzie. Istnieje pełno stron kumulujących firmy, które udostępniają ten model zarabiania, oraz na wielu stronach sprzedających w ogromnym zakresie branż znajdziesz w stopce zakładkę program partnerski.

Program partnerski – Co to takiego?

Reklama w Internecie jest dużym wyzwaniem. Nawet jeśli tysiąc osób zobaczy daną reklamę, jaka jest szansa, że przypadkowi ludzie są danym produktem lub usługą zainteresowani? Najłatwiej dotrzeć do osób już zainteresowanych, dzięki czemu odsetek internautów kupujących, czyli konwersja, jest wysoka. Program partnerski, inaczej afiliacja, polega na tym, że każdy może się do niego zapisać i zarabia polecając innym produkty lub usługi partnera. Najłatwiej zrobić to mając własną stronę, bloga czy kanał na YouTube, albo chociażby fanpage w mediach społecznościowych.

Najbardziej kuszące w tych programach jest to, że zarobisz ile sprzedasz. Tak naprawdę nie ma granic Twoich zarobków. Oczywiście, nie jest to proste, ale jak zostało wspomniane wcześniej, najłatwiej o sprzedaż, jeśli masz już zainteresowanych internautów, którzy Cię słuchają lub czytają. Prowadzisz przykładowo bloga o finansach, w których poruszasz tematy lokat oszczędnościowych, rachunków studenckich, kart kredytowych, kont internetowych czy kredytów bankowych. Piszesz artykuł o świetnym koncie w którymś banku, które daje bardzo dobre oprocentowanie. Delikatnie to konto polecasz, a dzięki temu, że masz powiedzmy sto tysięcy czytelników, pewien ich odsetek założy takie konto, a Ty za każdą osobę zgarniesz prowizję.

Jaki jest z tego zarobek?

Często za takie konto może dostać 50 – 100 złotych, także są to względnie duże pieniądze. Wystarczy, że 1 % czytelników otworzy taką usługę bankową, a zarobisz 50 – 100 tysięcy złotych. Praktycznie za napisanie jednego artykułu. Najczęściej konwersja nie jest tak wysoka, ale widać pewien trend i potencjał. Polecać można tak naprawdę wszystko.

Na Amazonie lub internetowych porównywarkach cen możliwa jest afiliacja, choć ma dużo mniejszą prowizję niż w produktach bankowych, ale dużo łatwiej coś sprzedać. Przykładowo na blogu masz artykuł o polecanych książkach, sprzęcie do nurkowania, butach sportowych, czymkolwiek i podajesz linki afiliacyjne. Zarabiasz za każdym razem, kiedy ktoś wejdzie z Twojego linka i coś kupi. Istnieją różne sposoby rozliczania, a najpopularniejszym jest właśnie prowizja za zakup. Dostępne są też programy, w których można dostać prowizję za kliknięcie albo za wejście na stronę, albo zakup czegoś innego niż polecaliśmy.

Programy partnerskie są bardzo ciekawym narzędziem do zarabiania i może to być dobry pomysł na własny biznes. Wystarczy go zrozumieć i znaleźć odpowiednie audytorium odbiorców. Pozwala wówczas na bardzo przyjemne dodatkowe pieniądze w comiesięcznym budżecie. Musimy sobie jednakże zdawać sprawę, że namawianie kogoś do zakupu nigdy nie jest proste i tak naprawdę najpierw musimy zbudować sobie bazę ludzi, którzy nam ufają, a dopiero później liczyć na dobrą sprzedaż.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button