Technologia

Smartfon dla nastolatka – Jak wybrać odpowiedni

Smartfon dla nastolatka to temat niezwykle trudny, ponieważ trzeba zrównoważyć oczekiwania dziecka z możliwościami finansowymi rodzica. Urządzenie tego rodzaju to nie tylko właściwości użytkowe, ale często przede wszystkim marka, która jest nosicielką mody i prestiżu. Młodzi ludzie bardzo często chcą posiadać przedmioty, które przede wszystkim zapewnią podziw i uczucie zazdrości rówieśników. Na jakie czynniki techniczne warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju urządzenia.

Smartfony i telefonia komórkowa to niewątpliwie nieodłączny element życia każdego współczesnego człowieka. Jeszcze w poprzednim wieku, telefon stanowił niedostępną nowość, na którą mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Obecnie, ich użytek to norma, a często nawet konieczność. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dzień bez rozmowy telefonicznej, SMS-ów, bądź przeglądania naszego profilu na portalu społecznościowym? Zapewne każdy nastolatek odpowie, że nie. Nie jest to dziwne, gdyż wraz z rozwojem technologii zmienia się nasze życie. Jak zatem wybrać odpowiedni smartfon dla nastolatka, by spełniał wszystkie oczekiwania? Niewątpliwe największe znaczenie będzie miała marka urządzenia, jednak warto zwrócić także uwagę na aspekty techniczne.

Odpowiedni smartfon dla nastolatka

Zakup odpowiedniego sprzętu dla młodego człowieka stanowi nie lada wyzwanie. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę możliwości finansowe i jego potrzeby. Zazwyczaj w zakupie wymarzonego telefonu pomagają rodzice, a czasem wybieramy sprzęt, na który sami zarobimy, bądź zaoszczędzimy. Jedno jest pewne – smartfon powinien być w optymalnej cenie, a także posiadać parametry umożliwiające bezproblemowe i wydajne korzystanie z internetu. Jakie właściwości techniczne i wizualne powinien posiadać taki sprzęt?

Design

Wygląd wymarzonego telefonu jest sprawą dość osobistą i subiektywną. W tym przypadku, główną rolę odgrywają szczególne preferencje, które u każdego nastolatka znacznie się różnią.

Popularnością cieszą się smartfony minimalistyczne, co jest dość uzasadnione. Na rynku dostępna jest szeroka oferta różnego rodzaju pokrowców i etui, które nie dość, że interesująco i indywidualnie ozdabiają, to również zapewniają bezpieczeństwo dość drogiego sprzętu. Zatem, smartfon w neutralnym kolorze będzie ładniej współgrał z wybranym przez nas case’m.

Ekran

Współczesne smartfony charakteryzują się dość dużą przekątną ekranu, co nie zawsze jest optymalne. Takie urządzenie nie zawsze będziemy mogli mieć pod ręką, w kieszeni, a przecież często musimy zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, takie jak plecak, czy torebka. Dla osób, które cenią sobie wygodę, sposób ten może nie być najlepszy. Nie warto jest również zaopatrywać się w telefon posiadający zbyt małą przekątną ekranu. Dlaczego?

Otóż zbyt mały jego rozmiar wymusza na użytkowniku wytężanie wzroku – z powodu dużego obciążania, możemy w łatwy sposób doprowadzić do wady wzorku. Za najbardziej optymalną wielkość ekranu uważa się około 5 cali.

Procesor, pamięć wewnętrzna i pamięć RAM

Procesor stanowi serce urządzenia – to dzięki niemu możemy korzystać z naszego smartfona i cieszyć się możliwością jego zróżnicowanego użytku. Im lepszy i bardziej nowoczesny procesor, tym większe możliwości sprzętu. Dobry komponent gwarantuje bezproblemowe i płynne działanie urządzenia, podczas najbardziej wymagających funkcji, takich jak korzystanie z portali społecznościowych, oglądanie filmów i słuchanie muzyki, czy też uruchamianie zaawansowanych technicznie gier.

Jednym z parametrów procesora jest ilość rdzeni, a także ich rodzaj. Wybierając odpowiedni smartfon dla nastolatka nie należy kierować się jedynie ilością rdzeni, gdyż nie gwarantuje to dużej i satysfakcjonującej wydajności. Powinniśmy zwrócić uwagę na ich taktowanie, czyli wyrażonej w GHz prędkości zegara. Im parametr ten jest wyższy, tym z lepszym procesorem mamy do czynienia.

Istotna jest również pamięć wewnętrzna smartfona, dzięki której mamy możliwość przechowywania plików, takich jak zdjęcia, filmy, czy instalowania gier i aplikacji. Wolne miejsce jest również ważne do prawidłowego funkcjonowania urządzenia, które musi posiadać pewną rezerwę przestrzeni.

Żeby telefon działał sprawnie i wydajnie warto wybierać modele, które mają przynajmniej 4 GB pamięci RAM – zapewnią nam one odpowiedni komfort użytkowania. Okazuje się, iż negatywnie na działanie sprzętu nie wpływa wyłącznie zbyt mała ilość RAM-u, ale czasem zbyt duża również.

Aparat

Jeśli chodzi o aparat – najlepsza opcja jest wyłącznie jedna – im więcej Mpix oferuje nasz aparat, tym lepszą jakość zdjęć uzyskamy. Niestety, zapewnienie wysokiej wartości tego parametru nie jest wystarczające. W tym względzie poleca się najczęściej osobiste wykonanie prób zdjęć i nagrań filmów. Każdy nastolatek zainteresuje się modelem telefonu, który oferuje świetne jego parametry – w końcu fotografie udostępniane na portalach społecznościowych to nieodłączny element codzienności każdego z nich.

Dostęp do sieci

Jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o wybór telefonu, jest rodzaj transmisji danych. Obecnie na rynku króluje LTE, które umożliwia najszybszy i zazwyczaj niezawodny dostęp po internetu. Mobilny internet zapewnia prawidłowe działanie większości funkcji urządzenia.

Powyższe rady powinny pomóc w wyborze odpowiedniego smartfona dla nastolatka, czyli takiego, który cechuje się wydajnością i optymalnością.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button