Zdrowie

Śniadanie na diecie – O czym warto pamiętać

Śniadanie na diecie powinno być bardzo bogatym posiłkiem ponieważ daje nam energię na start nadchodzącego dnia. Powinniśmy je zjadać możliwie jak najszybciej po przebudzeniu tak by podkręcać metabolizm i pobudzić organizm do działania. Nie ma nic gorszego dla organizmu na diecie jak poranne głodówki dlatego powinniśmy się zdecydowanie tego wystrzegać.

Śniadanie na diecie powinno składać się z wszystkich makroskładników, takich jak białko, węglowodany i tłuszcz. Dlatego właśnie warto tak je komponować, by by było jak najbardziej urozmaicone.

Co powinno zawierać śniadanie na diecie

Pierwszy posiłek powinien być bogaty przede wszystkim w węglowodany, dlatego dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju owsianki, czy omlety. Tak naprawdę dietetyczne śniadanie może być bardzo kolorowe i sycące. Prosta i smaczna owsianka może składać się z płatków owsianych błyskawicznych, które wystarczy, że zalejemy wrząca wodą i odstawimy na trzy do pięciu minut. Następnie dodajemy ulubione owoce, trochę jogurtu naturalnego i garść orzechów jako źródło tłuszczów. Taka owsianka to prawdziwa bomba energetyczna na cały nadchodzący dzień.

Kolejnym dobrym wyborem na dietetyczne śniadanie jest omlet. Możemy go zrobić zarówno na słodko jak i na słono. W wersji słonej możemy oprócz jajek i płatków, na przykład orkiszowych, dodać pomidora, szynkę, szczypior czy inne warzywa. Taki omlet to również bardzo proste i szybkie śniadanie, które dostarczy dużo energii i błonnika.

Jeśli przejadły nam się omlety i owsianki, możemy wybrać naleśnika na śniadanie, którego bazą będzie jajko i mąka pełnoziarnista. Naleśnika również możemy podawać na słodko i na słono, a od nas będzie zależeć czy dodatkami będzie na przykład kurczak i szpinak, czy też owoce i jogurt naturalny.

Może coś innego?

Dla osób bardzo zabieganych świetnym wyjściem na śniadanie dietetyczne będzie koktajl, który możemy przygotować nawet dzień wcześniej i odstawić do lodówki, a rano pozostaje nam go tylko wypić. Taki koktajl może składać się na przykład z bananów, brzoskwiń, szpinaku, łyżeczki kakao, szklanki wody i garści migdałów, dzięki czemu również dostarczymy wszystkich niezbędnych składników, a organizm spokojnie wejdzie na właściwe obroty.

Dieta to podstawa odchudzania i kształtowania sylwetki, dlatego powinniśmy bardzo zwracać uwagę na to co jemy i w jakich porach. Oczywiście, warto pamiętać o prawidłowej ilości posiłków dlatego drugie śniadanie jest równie ważne jak pierwsze. Mając do wyboru taką gamę posiłków możemy na przykład zaczynać dzień od owsianki czy omleta, a na drugie śniadanie serwować sobie koktajl bądź naleśnika. Jeśli korzystamy z suplementów, takich jak na przykład odżywka białkowa, to śmiało możemy dodawać ją do koktajli jako źródło białka albo mieszać z jogurtem naturalnym i polewać na przykład naleśniki na słodko w formie sosów.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button