Styl życia

Stylowe fotele i krzesła w nowoczesnej odsłonie

Modern classic to zjawiskowe połączenie tradycji i nowoczesności. Wnętrza urządzone w tym stylu są jasne i monochromatyczne, przełamane kontrastowymi elementami. Na szczególną uwagę zasługują fotele i krzesła, które powinny być jednocześnie bardzo funkcjonalne i stanowić ozdobę pomieszczenia.

 

Kolaż tradycji i nowoczesności

Co tak naprawdę oznacza styl klasyczny w nowoczesnej odsłonie? Mogą to być na przykład stylowe fotele pokryte nowoczesnymi tkaninami w modnych kolorach i wzorach. Fotele i krzesła inspirowane stylem modern classic są doskonałym dopełnieniem aranżacji salonu przy kuchni. Jest to znakomita propozycja dla osób, które cenią klasykę, jednocześnie nie rezygnując z podążania za współczesnymi trendami aranżacyjnymi. Styl powinien być nieco nonszalancki, ale nie pretensjonalny. Zachwyca wytwornością przepuszczoną przez modernistyczny filtr. Modern classic to zdecydowanie propozycja dla osób o wyrafinowanym guście.

Klasyczny relaks w nowym wydaniu

Meble w odświeżonym wydaniu cechuje przede wszystkim elegancja i wysoka jakość. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność połączona z wyjątkowym designem. Krzesła i fotele reprezentujące styl modern classic doskonale pasują jednocześnie do klasycznych aranżacji, stylu retro i nowoczesnych wnętrz. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybór tradycyjnych siedzisk w modnym, intensywnym kolorze. Staną się one wówczas ozdobą wnętrza i ożywią nowoczesną aranżację. Tapicerka nie musi przebierać jednolitego koloru. Obecnie bardzo modne są wzory, na przykład paski, kratka, a nawet delikatne motywy kwiatowe. Warto pamiętać, aby wyróżniające się w swoją kolorystyką krzesła nie przytłoczyły pomieszczenia. W tym przypadku stół może mieć bardziej minimalistyczny kształt i kolor.

Bardzo ważnym elementem pokoju dziennego jest fotel. Jeżeli występuje solo warto, aby wyróżniał się na tle innych mebli i przykuwa uwagę oryginalną fakturą lub kolorem. Miłośnicy stylu glamour z pewnością zadowolą się stylowym fotelem z pikowaną tapicerką i srebrnymi lub złotymi elementami. W zależności od aranżacji, jaka panuje w mieszkaniu można zdecydować się na bardziej stonowane kolory, które niejako nadrabiają kształtem i fakturą lub wybrać intensywny kolor np. dostojny fiolet lub gorącą czerwień.

Osoby mające pierwszy kontakt ze stylem modern classic mogą zainspirować się dostępnymi na rynku modelami siedzisk. Salony Agata oferują meble o doskonałym połączeniu nowoczesnego stylu z nutką klasycznej elegancji.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button