Uroda

Ujędrniający peeling kawowy – Przepis i zastosowanie

Peeling kawowy to bardzo prosty i łatwy do wykonania zabieg, który regularnie stosuje coraz więcej kobiet na całym świcie. Polega on na mechanicznym złuszczaniu naskórka, a także dostarczaniu skórze wielu cennych składników odżywczych. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku walki z cellulitem, gdyż skutecznie wspomaga procesy naprawcze i aktywuje pożądane zmiany.

Kawa to jeden z najlepszych na świecie naturalnych produktów ujędrniających skórę. Peeling kawowy na cellulit bije rekordy popularności, co nie jest niczym dziwnym, gdyż jego właściwości są naprawdę niesamowite. Kofeina sama w sobie jest często stosowanym składnikiem wielu rozmaitych balsamów ujędrniających. Z tego też powodu czerpanie jej z samego źródła, czyli zmielonych ziaren rośliny, jest wspaniałym sposobem na piękną, jędrną i odżywioną skórę.

Zabieg, jakim jest peeling kawowy, według ocen wielu kobiet, które zastosowały go w zaciszu własnej łazienki, przynosi natychmiastowe efekty. I to już po pierwszym zastosowaniu. Bardzo silnie ujędrnia skórę na pośladkach, wysmukla nogi i sprawia, że skóra jest aksamitna w dotyku. Poznajmy zatem przepis i sposoby jego wykorzystania.

Peeling kawowy – Przepis

Przygotowanie domowego peelingu kawowego jest bardzo proste. Potrzebujemy do tego mielonej kawy, nawet tej najtańszej, oraz wody, aby nasz kosmetyk zachował odpowiednią konsystencję. Potrzebny nam będzie do tego również cynamon, który wykazuje wiele cennych właściwości pielęgnacyjnych.

Do garnuszka wsypujemy dużą ilość zmielonej kawy, a następnie zalewamy ją wodą, w takiej ilości, aby było jej niewiele więcej niż kawy. Całość gotujemy na małym ogniu, Na koniec dodajemy 2-3 łyżki zmielonego cynamonu, który sprawi, że peeling kawowy będzie miał bardziej żelową konsystencję i będzie lepiej trzymał się skóry. Po tym, jak przyrządzona przez nas papka ostygnie, możemy przystąpić do jej użycia.

Najlepiej nałożyć mieszankę w trakcie kąpieli, wmasowując ją dokładnie, tak by całe uda i pośladki były nią pokryte. Zostawiamy ją na ciele tak długo, jak mamy możliwość, a następnie całość spłukujemy. Peeling taki możemy stosować nawet codziennie.

Jeżeli po nałożeniu peelingu pozostało nam na dnie trochę fusów, warto dodać do nich wody i użyć go, jako płukanki po zabiegu. Wtedy nasz peeling kawowy przedłuży swoje działanie. Balsam taki możemy także stosować jako dodatek do ulubionego kosmetyku, czy żelu pod prysznic. Nie ma jednak przeciwwskazań, żeby stosować go samodzielnie, a na pewno efekty będą o wiele lepsze. Jedyny przypadek, kiedy należy uważać ze składnikami jakie będzie zawierać nasz peeling kawowy, są problemy z naczynkami. Wtedy należy bardzo uważać z cynamonem.

Co warto wiedzieć

Minusów stosowania peelingu kawowego praktycznie jest brak. Jedyne co może lekko przeszkadzać, to możliwość bardzo dużego wybrudzenia łazienki. Jeżeli ktoś nie lubi zapachu kawy może dodać do niej 2 łyżeczki zmielonego imbiru lub olejku rozmarynowego. Można stosować go na wszystkie partie ciała. Nie tylko te, na których pojawia się cellulit, ale nawet na włosy. Gdziekolwiek nie jest stosowany, przynosi niesamowite efekty. Jeżeli jesteśmy zwolennikami picia kawy, do zrobienia peelingu nie musimy używać świeżo zmielonej. Można do tego zabiegu z powodzeniem użyć fusów po naszej porannym napoju i cieszyć się piękną, gładką i jędrna skórą, bez śladów cellulitu.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button