Technologia

Zabawki interaktywne – Nauka i zabawa

Zabawki interaktywne nie są żadną nowością na rynku, ponieważ można je kupić już od wielu lat. Wiele z nich znacznie jednak ewoluowało, a ich możliwości znacznie zyskały na wartości. Dlaczego zatem warto na nie stawiać i na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Od kiedy na rynku pojawiły się zabawki interaktywne rodzice znacznie zmienili swoje podejście do kupowania dzieciom nowych pluszaków, gier itd. Jak sama nazwa wskazuje zabawki te łączą naukę z zabawą, czasami w sposób zupełnie nieświadomy dla dziecka. Dzięki temu można ominąć jakikolwiek opór dziecka do nauki, ponieważ jest ona prowadzona w formie zabawy. Zabawki interaktywne są dopasowane odpowiednio do wieku dziecka ze względu na zaawansowanie działania czy małe elementy łatwe do połknięcia.

Dlaczego zabawki interaktywne

Ten rodzaj zabawek rozwija dziecko na wielu płaszczyznach. W zależności od rodzaju produktu, wspomagają one prawidłowy rozwój mięśni, poprawiają koncentrację, rozwijają niemal wszystkie zmysły, pobudzają zainteresowanie światem oraz niejednokrotnie w ukryty sposób przekazują wiedzę. Wszystkie interaktywne zabawki przechodzą testy przed ostatecznym trafieniem do sprzedaży, oprócz tego są zupełnie bezpieczne dla dzieci. Oczywiście warunkiem jest kontrola rodziców oraz prawidłowe użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem i opisem znajdującym się na opakowaniach.

Zabawki dla dzieci w wieku do 2 lat powinny mieć wyraziste kolory oraz przyjemny dla ucha dźwięk. Jest to okres życia dziecka w którym należy rozwijać i pobudzać zmysły. Zabawki dźwiękowe są wykorzystywane także podczas terapii dla dzieci mających problem z słuchem. Oprócz dźwiękowych mogą to być pluszaki, piłki, proste klocki, itd. Każdy rodzaj zabawek jest przeznaczony na dany etap rozwoju dziecka, aby optymalnie wspomóc te procesy. Zabawki interaktywne są dobrym pomysłem na prezent z każdej okazji.

Produkty edukacyjne dla starszych i młodszych

Dla starszych dzieci, które rozpoczęły już swoją pierwszą edukację, bardzo dobrym rozwiązaniem są gry logistyczne, puzzle, stymulatory wybuchów wulkanów oraz zestawy małego chemika. Zestawy takie są bardzo dobre jeżeli chcemy zachęcić dziecko do zainteresowania nauką oraz szerszym światem, co na tym etapie dojrzewania staje się coraz trudniejszym zadaniem. Zabawki interaktywne coraz częściej wygrywają z klasycznymi ponieważ rodzice już od najmłodszych lat stawiają na rozwój i powiększanie kompetencji. Warto jednak zachować umiar i częściej obdarowywać dzieci wysokiej jakości zabawkami, a zrezygnować z kilku dodatkowych zajęć po szkole, które nie zawsze dzieci wspominają dobrze, a do tego są bardzo męczące.

Zbierając opinie od rodziców, z różnych przedziałów wiekowych, można zauważyć, że zabawki interaktywne pozytywnie wpływają na ich dzieci. Rodzice podkreślają, że był to dobry wydatek i w przyszłości mają zamiar kupować ich zdecydowanie więcej.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button