Uroda

Co poradzić na zmarszczki na czole

Pionowe zmarszczki na czole to bruzdy powstałe w wyniku częstego marszczenia czoła. Konsekwencją ich występowania jest dość ponury i lekko złowrogi wygląd twarzy. Zmarszczki na czole to nic innego jak zmarszczki mimiczne, które powstają poprzez ciągłą pracę mięśni twarzy, w tym wypadku mięśnia położonego w okolicy nasady nosa, o nazwie corrugator supercilii. Poznajmy metody zapobiegania ich powstawaniu.

Do metod pozbycia się nabytych już zmarszczek, można zaliczyć bardzo inwazyjne zastrzyki z botoksu, które porażają mięsień, blokując jego odbieranie impulsów. Stosuje się także zastrzyki z wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, który wypełnia powstałe zmarszczki na czole. Istnieję jednak także naturalne i domowe sposoby, które w jakimś stopniu pozwalają zmniejszyć ich widoczność. Poznajmy zatem najważniejsze z nich.

Czym są i jak zwalczać zmarszczki na czole

Zanim jednak, dotrzemy do momentu, gdy chcemy pozbyć się powstałych już bruzd, warto najpierw zastanowić się nad ich profilaktyką. Warto zatem stosować poniższe metody prewencyjne:

  • Zmarszczki na czole to często efekt stresu, podczas którego nieświadomie kurczymy mięśnie. Dlatego też zadbanie o relaks w ciągu dnia, bardzo dobrze hamuje te widoczne efekty starzenia się. Dobrym pomysłem, jest półgodzinny spacer każdego dnia, podczas którego zrelaksujemy się i dotlenimy. Sami będziemy zaskoczeni jak szybko pojawią się efekty, takie jak wygładzanie skóry twarzy.
  • Ponieważ zmarszczki na twarzy to miedzy innymi efekt starzenia, pamiętajmy o dostarczanie w diecie do naszego organizmu szeregu przeciwutleniaczy, takich jak polifenole. Skarbnicą tych substancji są przede wszystkim zielone warzywa i owoce.
  • Kosmetyki naturalne i ekologiczne, zawierające neuropeptydy, to dosyć nowa, ale bardzo bezpieczna i bezinwazyjna metoda na rozluźnienie mięśni, przez które powstają zmarszczki mimiczne. Warto z nich korzystać jak najczęściej, zapewniając skórze właściwe odżywienie i nawilżenie.
  • Dobrym sposobem na wygładzenie skóry twarzy są masaże, z użyciem domowych specyfików, takich jak: oliwa z pierwszego tłoczenia. Jeżeli posiadamy w domu olej kokosowy na zmarszczki, można dodać do niej niewielką ilość. Taka mieszanka wmasowywana w skórę doskonale ją nawilży i wyreguluje poziom sebum.
  • Wmasowywanie miąższu i skórki z pomarańczy, głownie w zmarszczki mimiczne, pozwoli na opóźnienie ich pogłębiania się. Masaże takie oczyszczą skórę oraz dostarczą szereg witamin, takich jak witamina C, A i E.
  • Codzienna gimnastyka twarzy, pomagająca rozluźnić mięśnie odpowiedzialnych za zmarszczki na czole, to doskonała metoda prewencyjna. Taki fitness twarzy pobudzi też włókna kolagenowe i elastylowe w skórze.
  • Bardzo często poleca się spożywanie około 2-3 łyżek oleju lnianego tygodniowo, pozwoli zredukować zmarszczki mimiczne, jak i opóźnić powstawanie kolejnych, już w ciągu kilku tygodni.
  • Domowa maska na zmarszczki, którą możemy uzyskać mieszając jajka z żelem aloesowym, to doskonały sposób pielęgnacji skóry twarzy. Nakładamy ją na czoło na około 15 minut, po czym spłukujemy.

Niektórzy twierdzą, że zmarszczki mimiczne dodają uroku. Być może rzeczywiście, ale mało kto chce je mieć. Warto zatem odpowiednio zadbać o swoją skórę, by dłużej cieszyć się młodym i świeżym wyglądem.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button