Uroda

Zmarszczkom mówię nie! Jak im zapobiegać?

Nieodzownym niestety procesem starzenia się organizmu, jest powstawanie zmarszczek. Możemy jednak zapobiegać ich powstawaniu, od najmłodszych lat, a także sprawić by ewentualne zmarszczki pojawiły się dużo później i były jak najmniej widoczne.

Głównym powodem powstawania zmarszczek jest obniżenie produkcji kolagenu w skórze, przez co dochodzi do jej zwiotczenia. Tam gdzie skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki. Głównie dotyczy to okolicy twarzy, szyi i rąk. Dlatego warto zapobiegać ich powstawaniu od samego początku. Zacznijmy od ochrony skóry przed słońcem. Jest to najskuteczniejszy sposób na cieszenie się przed długi czas skórą bez zmarszczek, gdyż to głownie promieniowanie słoneczne UVA i UVB wpływa negatywnie na cerę. Dlatego jeżeli jesteśmy wielbicielami wygrzewania się na słońcu, należy zadbać, co kilka godzin o jej odpowiednie nawilżenie, poprzez stosowanie kremów z filtrem.

Zmarszczki a pielęgnacja skóry

Ekspozycja na dym papierosowy, jest także częstym problemem, który sprawia, że cera szarzeje, matowieje i pojawiają się zmarszczki. Zapobiegać starzeniu się skóry, możemy także przez zbilansowaną, odpowiednio dobraną dietę, która zawiera w swoim składzie dużo witamin A, C, E oraz K. Jako że nasza skóra, składa się w ponad 50% z wody, pamiętajmy o uzupełnianiu płynów, gdzie minimum to 1,5 l wody dziennie. Warto także zwrócić uwagę, na niekorzystne dla naszej cery nawyki, takie jak choćby marszczenie czoła, które systematyczne powtarzane, mogą się przyczynić do powstawania w przyszłości głębokich bruzd.

No i oczywiście, dobierzmy odpowiedni krem nawilżający, do typu naszej cery, dobrze też wybierać go pod kątem ochrony przeciwsłonecznej. Kosmetyki stosowane do cery dojrzałej, które redukują zmarszczki, często posiadają w swoim składzie kolagen lub kwas hialuronowy, które uelastyczniają skórę, i pomagają w wiązaniu wody w tkankach podskórnych.

O czym warto pamiętać

Zmarszczki to problem, który niestety prędzej czy później dotknie każdego, jednak warto przeciwdziałać i opóźniać ich powstawanie, niż w późniejszym wieku je redukować. Dlatego warto poznać najważniejsze przyczyny ich powstawania i sposoby na zapobieganie. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków i unikanie czynników determinujących pozwoli na dłuższe zachowanie młodego i delikatnego wyglądu twarzy.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button