Styl życia

Jak ubierać się w czasie ciąży komfortowo i stylowo?

Gdy patrzysz na swój wciąż rosnący ciążowy brzuch, czujesz się mało atrakcyjnie, a do tego nie mieścisz się już w żadne ubrania z szafy? Ciąża nie powinna być żadną przeszkodą w tym, by ubierać się tak, jak lubisz. Poznaj nasze sposoby na to, by wyglądać i czuć się wyjątkowo w oczekiwaniu na przyjście dziecka na świat.

Jak ubierać się w czasie ciąży — czyli wygodne ubrania ciążowe

  • Wybór bielizny ciążowej — co warto wiedzieć?
  • Wygodne i komfortowe ubrania ciążowe — czym się wyróżniają?
  • Ubrania ciążowe z wełny merino — poznaj ich zalety

Jaką bieliznę wybierać w czasie ciąży?

O ile w przypadku ubrań wierzchnich te w standardowych rozmiarach będą spełniać swoją funkcję przynajmniej na początku ciąży, o tyle bieliznę przyjdzie Ci wymienić na ciążową znacznie wcześniej. Już w pierwszych tygodniach ciąży możesz zauważyć powiększenie się piersi i ich tkliwość, co zmusi Cię do wyboru większego biustonosza. Podobnie w przypadku majtek, które zaczną uciskać Cię w pasie, powodując dyskomfort. Co więcej, uciskanie brzucha może też być niebezpieczne dla dziecka, zatem tym bardziej warto zmienić rozmiar bielizny na większy.

Kupując bieliznę ciążową, zwróć uwagę na to, że Twoja sylwetka będzie się jeszcze zmieniać w miarę rozwoju dziecka. Wybór lekko luźnych rzeczy może okazać się dobrym pomysłem, bo z biegiem czasu ewentualne „luzy” i tak się wypełnią, wcześniej czy później. Bielizna będzie z kolei spełniać swoją funkcję przez dłuższy czas. Miękkie, naturalne materiały i elastyczna gumka to Twoi najlepsi przyjaciele w czasie ciąży.

Wygodne ubrania ciążowe dla przyszłych mam

Niezależnie od tego, czy planujesz jedną ciążę, czy kolejne, z pewnością warto zainwestować w wysokiej jakości ubrania z dobrych gatunkowo materiałów, które nie podrażniają skóry, która w ciąży staje się bardzo wrażliwa.

Warto również sięgać po produkty, które będą Ci służyć również po przyjściu dziecka na świat. Dobrym wyjściem będzie zatem zakup rzeczy o dużym zakresie regulacji, które pomieszczą ciążowe brzuszek, ale też będą dobrze wyglądać na pociążowej sylwetce.

W przypadku górnych części garderoby zwróć uwagę na to, by ubrania dysponowały rozwiązaniami ułatwiającymi karmienie piersią. Służą do tego specjalne zameczki, które pozwalają na dyskretne odkrycie piersi i przystawienie do niej dziecka – wygodnie i bez konieczności ściągania całej bluzki.

Komfort noszenia może, a nawet powinien, iść w parze z eleganckim wyglądem. Ciąża jest bowiem wyjątkowym okresem w życiu, który będziesz wspominać latami. Powinnaś więc czuć się w tym czasie wyjątkowo, kobieco i atrakcyjnie. A nie da się ukryć, że elegancki ubiór to jedna z tych rzeczy, które niesamowicie podnoszą samoocenę i poprawiają nastrój. Wybieraj zatem takie ubrania ciążowe, w których wyglądasz i czujesz się dobrze.

Stylowe i komfortowe ubrania z wełny merino na każdą porę roku

O wyjątkowych właściwościach wełny merino słyszałaś z pewnością w kontekście ubranek i akcesoriów dla noworodka. W rzeczywistości materiał ten sprawdza się w przypadku dorosłych równie dobrze, co w przypadku dzieci. Za co warto docenić ubrania wykonane z wełny merino?

  • Ten naturalny materiał „oddycha”, a tym samym zapobiega nadmiernemu poceniu się skóry. Wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, co pomaga zachować optymalną temperaturę ciała.
  • Delikatny materiał nie drażnią skóry, która w czasie ciąży może być szczególnie wrażliwa na dotyk.
  • Wełna merino sprawdza się nawet w przypadku alergików.
  • Włókna tej tkaniny są pokryte naturalną warstwą ochronną, która chroni przed wchłanianiem się plam. Z pewnością uznasz to za nieocenioną korzyść, gdy dziecko będzie już na świecie, gdyż podczas opieki nad nim nietrudno o zabrudzenie.

Za wysoką jakością ubrań z wełny merino idzie cena, która na pierwszy rzut oka może wyglądać na wysoką. Warto jednak mieć na uwadze to, że jest to tkanina, która nie straci szybko na jakości i będzie spełniać swoją funkcję przez długi czas. Posłuży Ci zatem również przy kolejnej ciąży, a jeśli się na nią nie zdecydujesz – uszczęśliwi inną mamę, której podarujesz lub sprzedasz swoje ubrania ciążowe.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Back to top button