Uroda

Olejek rycynowy w codziennej pielęgnacji

Od pewnego czasu można zauważyć wyraźny rozkwit wszelkich naturalnych metod dbania o urodę. Z pewnością ma to związek, z coraz większą ilością badań, dotyczących szkodliwych efektów stosowania kosmetyków chemicznych. Jednym z produktów cieszących się ogromną popularnością jest olejek rycynowy tak naprawdę znany w naszej kulturze już od wielu lat.

Olejek jest bezzapachowy, przez co można go używać do bardzo różnorodnej pielęgnacji. Jego zastosowanie jest szeroko znane zarówno w Egipcie jak i w Indiach, gdzie rzadziej stosowany był jako kosmetyk. Częściej miał za zadanie ułatwić poród. Z czasem jednak, kobiety coraz bardziej zaczęły doceniać jego właściwości nawilżające oraz odżywiające zarówno włosy jak i skórę oraz paznokcie.

Olejek rycynowy w ochronie zdrowia

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, dawno temu olejek rycynowy miał szerokie zastosowanie w medycynie, między innymi ułatwiał on poród. Do dnia dzisiejszego jest on wykorzystywany zarówno do leczenia ludzi oraz zwierząt. Stosowanie oleju rycynowego zaleca się przede wszystkim w przypadkach silnych zaparć oraz wrzodów. Jego wykorzystanie może mieć także doskonały wpływ w procesach regeneracji skóry podczas gojenia się jej na skutek oparzeń.

Pielęgnacyjne zastosowanie olejku

Prawdziwym hitem jeśli chodzi o stosowanie olejku tego rodzaju jest codzienna pielęgnacja ciała. Wiele kobiet, posiadających szczególnie delikatne rzęsy, o nieszczególnej gęstości oraz grubości, stosuje rycynę każdego dnia, w celu ich wzmocnienia oraz odżywienia. Wiele kobiet poleca także stosowanie tego naturalnego preparatu każdego dnia, przed pójściem spać, na rzęsy oraz brwi pozbawione tuszu do rzęs. Codzienne nakładanie olejku wzmacnia rzęsy, a w wielu przypadkach nawet sprawia, że stają się one znacznie dłuższe i grubsze.

Doskonałe efekty przynosi również moczenie paznokci w wodzie z odrobiną olejków, zwłaszcza gdy paznokcie są słabe i często się łamią. Podobnie wygląda sprawa z włosami. Olejek rycynowy nakładany regularnie na końcówki włosów, lub też na całe kosmyki, sprawiają że stają się one miękkie, delikatne a zarazem również nawilżone. W przypadku końcówek, olejek skutecznie zamyka łuski włosów, zapobiegając ich rozdwajaniu się.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne artykuły poradnikowe.

Artykuły powiązane

Close