Uroda

Wybór fryzury zależy od kształtu twarzy

Jest okazja na zmianę fryzury, są chęci, ale pomysłów na nowy wyglądów włosów brak? Wizyta u fryzjera zbliża się wielkimi krokami, a w głowie ciągle pustka? Można ślepo oddać się w jego ręce licząc na profesjonalizm, ale zawsze warto mieć jakąś ogólną koncepcję. Lepiej jednak dowiedzieć się, jak dopasować sposób cięcia i ułożenia włosów do kształtu twarzy, by uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia na widok efektów pracy fryzjera. Na czym zatem oprzeć wybór fryzury, by zapewniła nowy i atrakcyjny look?

Wybór fryzury, oprócz czynników czysto uznaniowych, w znacznej mierze zależy od kształtu twarzy. Odpowiednie cięcia włosów mogą istotnie przykrywać pewne mankamenty i uwypuklać najbardziej atrakcyjne. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności warto ustalić z jakim typem urody mamy do czynienia.

Wybór fryzury zaczynamy od ustalenia kształtu głowy i twarzy

Istnieje kilka podstawowych typów twarzy, które można wyróżnić przy doborze odpowiedniej fryzury. Niewątpliwe warto ten aspekt uwzględnić, ponieważ istotnie wpłynie to na końcowy efekt. Jakie zatem mamy typy twarzy?

  1. Twarz owalna

Najmniej problemów z doborem fryzury mają panie z twarzą owalną, która charakteryzuje się zazwyczaj wysokim czołem, lekko wydłużonym podbródkiem i lekko zaokrągloną krawędzią włosów. Jest też węższa na linii żuchwy, niż na skroniach. W takim przypadku powinno się unikać noszenia włosów rozpuszczonych, czy uczesanych z przedziałek na środku głowy. To jedyna zasada, którą należy pamiętać, gdyż do twarzy owalnej pasuje bowiem niemal każda fryzura.

  1. Twarz trójkątna

Twarz trójkątna ma szerokie czoło, wydatne kości policzkowe i małą brodę. Dolna jej część jest wyraźnie węższa, niż górna. Jak dopasować fryzurę do twarzy trójkątnej? Przy niej szczególnie dobrze sprawdzą się włosy kręcone i puszyste oraz krótka grzywka. Przy długiej należy pamiętać, by zaczesać ją na bok. Upinając włosy do góry nie można zapominać o wypuszczeniu kilku kosmyków, które będą luźno opadały na twarz. Zadecydowanie należy unikać całkowicie odkrytego czoła. Przy trójkątnej twarzy nie sprawdzi się również upięcie włosów w koński ogon i żadne z bardzo wysokich upięć, które optycznie wydłużają brodę. Wskazane jest również unikanie fryzur bardzo krótkich.

  1. Twarz kwadratowa

A jak dopasować fryzurę do twarzy z szerokim czołem i żuchwą, która ma również wystające kości policzkowe? To twarz kwadratowa, przy której można nosić włosy długie lub półdługie. Mogą one być wycieniowane i z lekko podwiniętymi końcami. Dobrze zaprezentują się tu również fale, a fryzurę warto czesać z przedziałkiem umieszczonym z boku głowy. Unikać natomiast należy fryzur gładkich i prostych, które kończą się przed linią żuchwy. Takiej twarzy nie posłuży też prosta, ciężka grzywka. Zapomnieć należy o gładkich upięciach oraz bujnych tapirach i lokach.

  1. Twarz prostokątna

Twarz prostokątna jest długa i szczupła. Szerokość na linii czoła i tuż poniżej kości policzkowej jest podobna. Dodatkowo występują tu zazwyczaj dość wysokie czoło i wydłużona broda. Półdługie fryzury, loki i fale są tu dobrze widziane. Podobnie, jak krótkie fryzury z grzywką, które będą miękko ją okalały. Ostrym rysom nadadzą miękkości warstwowe cięcia. Przy prostokątnej twarzy można zdecydować się na fryzurę puszystą, która skupi objętość po bokach. O długich, prostych fryzurach lepiej zapomnieć. Nie wskazane będą również te z odsłoniętym czołem, bez grzywki oraz wysokie uczesania na czubku głowy.

  1. Twarz okrągła

Pełne policzki, niezbyt wysokie czoło oraz zaokrąglona, mała broda to bez wątpienia twarz okrągła. Można ją wyszczuplić pazurkami oraz długimi lub półdługimi, prostymi włosami podwiniętymi na końcach. Z tego zadania dobrze wywiążą się również delikatne fale i upięcia włosów do góry. Przy okrągłej twarzy warto zdecydować się na cięcia powyżej linii żuchwy oraz fryzury, które czubkowi głowy dodadzą objętości i wysokości.

Pokarz więcej

Redakcja

Redakcja serwisu drakka.pl to zespół kilku pełnych pasji i zaangażowania osób, które pragną tworzyć i redagować pomocne dla wielu artykuły poradnikowe. Dostępne w portalu treści mają charakter inspiracyjny i pomocniczy, pozwalający lepiej rozwiązywać problemy dnia codziennego. Odpowiadają one potrzebom i zainteresowaniom szerokiej grupy czytelników, niezależnie od wieku i płci.

Artykuły powiązane

Sprawdź także
Close
Back to top button